dd Garmin Iron Triathlon Elbląg, czyli uczta dla fanów sportu!
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Garmin Iron Triathlon Elbląg, czyli uczta dla fanów sportu!

› inne ponad rok temu    15.06.2017
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Garmin Iron Triathlon Elbląg, czyli uczta dla fanów sportu! fot. nadesłane

W Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa przed zawodami z cyklu Garmin Iron Triathlon Elbląg 2017. W konferencji wzięli udział: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Marcin Florek – organizator zawodów z firmy Labosport Polska, trener triathlonu Bogusław Tołwiński oraz Marta Maksymiuk zawodniczka z Elbląga, startująca w cyklu Garmin Iron Triathlon 2017.

Zawody w Elblągu odbędą się w najbliższą niedzielę – 18 czerwca 2017 r. na Bulwarze Zygmunta Augusta. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy również w tym roku najlepsi triathloniści rywalizować będą w samym centrum elbląskiej Starówki.

Zeszłoroczna impreza została wyróżniona statuetką za najlepszy debiut. To bardzo widowiskowy sport, szczególnie ta część związana z pływaniem, która odbywa się w zasięgu wzroku. Na pewno będzie to duża uczta dla fanów sportu. Wszystkim zawodnikom, którzy biorą udział w zawodach, szczególnie naszym Elblążanom życzę wygranej, bo wszyscy wiemy, że stawka będzie obsadzona dosyć mocno, bo będzie 700 uczestników" – powiedział Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

W cyklu Garmin Iron Triathlon biorą udział triathloniści z całej Polski. W niedzielnej edycji zawodów wystartuje również ponad 100 mieszkańców Elbląga. W tym zawodnicy z grupy GIT prowadzonej przez wieloletniego trenera triathlonu Bogusława Tołwińskiego.

Triathlon trenuję od 2016 roku, odkąd powstała grupa GIT Elbląg pod opieką Bogusława Tołwińskiego. Zeszłoroczny start w Elblągu był moim debiutem na dystansie 1/4 IM. To było niesamowite startować u siebie w mieście. Kibice zrobili połowę naszej pracy, biegnie się wśród nich – ulicami Elbląga i to dodaje jeszcze większej mocy" – powiedziała Marta Maksymiuk.

W tym roku trasa zawodów została nieznacznie zmieniona. W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników, na trasie kolarskiej pominięto przejazd ulicami wyłożonymi kostką brukową.

To duże, logistyczne przedsięwzięcie wiąże się z zamknięciem dróg w niedzielę 18 czerwca w godzinach 11:00-16:00. Na trasie kolarskiej będą to, ulice: Radomska, Stawidłowa, Trasa Unii Europejskiej, Browarna, Mazurska oraz droga wojewódzka nr 503 do Kamionka Wielkiego. Jeżeli chodzi o trasę biegową to wyłączone będą ulice: Wodna, Świętego Ducha, Stary Rynek, Rzeźnicka, Przymurze, Wigilijna, Rycerska, część Robotniczej, Skwer Ofiar Sprawy Elbląskiej i Stoczniowa. Za utrudnienia przepraszamy, ale zapraszamy też do kibicowania triathlonistom" – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Zawody triathlonowe z cyklu Garmin Iron Triathlon to nie tylko sportowe zmagania na najwyższym poziomie. To również doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Oprócz startów triathlonistów odbędą się również zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi będą mogli rywalizować na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Dodatkowo w samym sercu zawodów zlokalizowana będzie strefa EXPO, w której swoje produkty prezentują partnerzy cyklu.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania „ludziom z żelaza" już w najbliższą niedzielę na elbląskiej Starówce!

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ novak
ponad rok temu 1
to w końcu o której zaczyna się ta impreza jedni piszą że o 10 drudzy że o 11 bo nie wiadomo do której będzie można wyjechać z Zawodzia ?????
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.