Faworyci punktów nie tracą

› piłka nożna ponad rok temu    16.04.2014
Redakcja elblag.net

W trzeciej wiosennej kolejce Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, komplet punktów zdobyły trzy czołowe zespoły. Najbardziej wyrównany pojedynek stoczyli trzeci w tabeli Legioniści, którzy pokonali PBG Jankowiak 5:4.

Prowadzący w tabeli zespół U-99 tym razem o punkty walczył ze Stokrotkami i jak się można było spodziewać pojedynek od początku był bardzo wyrównany. W pierwszej odsłonie meczu, mimo stwarzanych sytuacji, żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Dopiero po przerwie doczekaliśmy się bramek. Obie zdobyli zresztą zawodnicy U-99, a do siatki trafiali Andrzej Trochowski i Kamil Gagat. Stokrotki mimo ambitnej walki nie zdołały już odmienić losów meczu, który zakończył się wynikiem 2:0. Dzięki wygranej ekipa U-99 utrzymała prowadzenie w tabeli.

Po piętach liderowi depcze drużyna Świat Kuchni. Wicelider tym razem bez większych problemów zdobył komplet punktów w pojedynku z SR Retro. Po pierwszej odsłonie Świat Kuchni prowadził już 3:0 i w drugiej odsłonie mógł spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Wicelider ostatecznie wygrał 5:0, a łupem bramkowym podzielili się Krzysztof Stasiak, który strzelił trzy gole, a po jednej bramce dołożyli Mateusz Tyburski i Paweł Staniszewski.

Niezwykle ciekawy przebieg miał mecz w którym trzeci w tabeli Legioniści zmierzyli się z PBG Jankowiak. Wydawało się, że emocje zakończyły się wraz z upływem pierwszej połowy, po której Legioniści prowadzili już 4:0. Tymczasem po przerwie obraz gry zupełnie się zmienił. Wprawdzie Legioniści zdołali strzelić piąta bramkę, ale nie ustrzegli się także błędów, które mogły ich drogo kosztować. Ambitnie walczący zawodnicy zespołu PBG Jankowiak w kolejnych minutach zdołali strzelić rywalom cztery bramki, co sprawiło, że mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący. Piłkarze PBG mieli nawet szanse na wyrównanie, ale w ostatniej akcji meczu zabrakło im zimnej krwi oraz precyzji i mecz zakończył się wygraną Legionistów 5:4.

W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się zespół U-99, który do tej pory zgromadził 33 punktów. O dwa oczka mniej ma ekipa Świat Kuchni, a trzeci w tabeli Legioniści zdobyli do tej pory 24 punkty. Tabelę zamyka zespół AFK, który na swoim koncie ma zaledwie jeden punkt.

Wyniki 12. kolejki: Karo – AFK 5:3 (1:1) Karo: Łukasz Siemaszko 2 br., Adam Apanowicz 1, Grzegorz Kijewski 1. AFK: Maciej Wiśniewski 1, Marcin Szostak 1, Mateusz Głowacki 1.

U-99 – AKS Stokrotki 2:0 (0:0) U-99: Andrzej Trochowski 1, Kamil Gagat 1.

Awatar – Blues 8:4 (5:3) Awatar: Kamil Heidner 3, Dawid Miałdun 1, Mariusz Kot 1, Daniel Ambroziak 1, Fabian Uścinowicz 1, Damian Sośnicki 1. Blues: Adam Turulski 2, Tomasz Turulski 2.

SR Retro – Świat Kuchni 0:5 (0:3) Świat Kuchni: Krzysztof Stasiak 3, Mateusz Tyburski 1, Paweł Staniszewski 1.

Legioniści – PBG Jankowiak 5:4 (4:0) Legioniści: Adrian Cywiński 3, Zbigniew Ciężkowski 1, Jakub Rudzianiec 1. PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 1, Piotr Jakubiak 1, Tomasz Szwarc 1, Damian Kowalski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.