Fajne widowisko i remis Olimpii ze Stomilem

› piłka nożna ponad rok temu    16.03.2014
Michał Libuda
komentarzy 7 ocen 5 / 80%

W spotkaniu w Centralnej Lidze Juniorów Olimpia Elbląg zremisowała 1-1 ze Stomilem Olsztyn. Nasz zespół nie przestraszył się rywala, który mierzy w zupełnie inny cel w tym sezonie. Gdy zdobył bramkę spotkanie było jeszcze bardziej emocjonujące. W końcówce arbiter podyktował trochę problematyczny rzut karny i remis.

Stomil Olsztyn przegrał w tych rozgrywkach tylko jedno spotkanie. W pierwszym meczu ograł zespół z Elbląga 4-0 i wydawało, się, że przyjedzie na boisko przy ul. Skrzydlatej pokazać, że walczy o awans do następnej fazy. Jednak Olimpia postawiła trudne warunki. W pierwszej połowie przewagę miał Stomil, który nie potrafił tego przekuć na zdobycz bramkową. Świetnie w bramce spisywał się Kacper Malewski, który obronił groźny strzał rywala.

W drugiej części mecz przebiegał w podobnych warunkach. Stomil miał często sytuacje by objąć prowadzenie. Najlepszym zawodnikiem gości był Patryk Kun, który posyłał prostopadłe podania, z których jednak nie było efektów w postaci bramek bo goście nie wykorzystywali znakomitych sytuacji jak w Artur Siemaszko czy Piotr Wypniewski. W 60 minucie akcja gospodarzy, Na strzał z około 25 metrów zdecydował się Kamil Jarosiński i piłka w bramce. Radość piłkarzy była ogromna. To był piękny gol młodego zawodnika Olimpii. W tym momencie zespół z Olsztyna zaatakował i gospodarze bronili się na własnej połowie wyprowadzając kontrataki. W 71 minucie Kun przejął zagranie ze skrzydła i w polu karnym strzelił nad poprzeczką. Ten zawodnik wywalczył rzut karny w 82 minucie, który wykorzystał Michał Wiśniewski. W CLJ Olimpia zajmuje 6 miejsce i zdobyła 14 punktów.

Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn 1-1 (0-0)

Bramki: Jarosiński 60. - Wiśniewski 82 - k.

Olimpia: Malewski - Żyhałko, Marcinkowski, Folisiewicz, Kaczmarczyk, Skolimowski, Molga, Klonowski, Jarosiński, Sieńczak, Dzieżyc, również: Jurgielewicz, Kuciński, Łazarczyk, Pazur, Bałachowski, Leszczyński, Bartkowski