› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Energa z Grupy ORLEN sponsorem strategicznym ZKS Olimpii Elbląg

ponad rok temu    22.02.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Energa z Grupy ORLEN sponsorem strategicznym ZKS Olimpii Elbląg fot. Nadesłane

Związkowy Klub Sportowy Olimpia Elbląg zyskał wsparcie Energi. Piłkarze z logotypem nowego sponsora na koszulkach będą grali do końca 2023 roku. W ramach rocznej umowy Energa wspiera również akademię piłkarską i projekt „Olimpijskie marzenia z ENERGĄ”.

Energa została oficjalnym sponsorem klubu Olimpia Elbląg. Podpisana umowa gwarantuje wsparcie finansowe klubu od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. W ramach umowy realizowane będą świadczenia sponsoringowe w ramach rozgrywek dwóch drużyn seniorskich prowadzonych przez klub: II-ligowej i IV-ligowej. Drużyna grająca w II lidze zakończyła rundę jesienną sezonu 2022/23 na 5. miejscu i mierzy w awans do I ligi na zakończenie rozgrywek.

Dodatkowo Energa przedłużyła sponsoring akademii piłkarskiej dla dzieci i młodzieży, w której szkoli się ok. 500 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Jest to kontynuacja projektu „Olimpijskie marzenia z ORLENEM” realizowanego w 2022 roku. Celem tej edukacyjnej inicjatywy jest wyszkolenie młodych sportowców, którzy w przyszłości będą mogli spełnić marzenia o zawodowym piłkarstwie i występować na poziomie centralnym w barwach Olimpii Elbląg. Wszyscy uczestnicy trenują pod okiem wykwalifikowanej kadry składającej się z 24 trenerów posiadających odpowiednie licencje związków sportowych oraz z 6 wolontariuszy. Klub, w zakresie szkolenia dzieci, jako jedyny w województwie uzyskał najwyższy Certyfikat PZPN – ZŁOTĄ GWIAZDKĘ.

– Z dużą satysfakcją wspieramy lokalne inicjatywy sportowe. Jak mówią „trening czyni mistrza”, dlatego ważne dla nas są zwłaszcza te przedsięwzięcia, które dają szansę młodym talentom. Liczba chętnych biorących udział w szkoleniach akademii piłkarskiej jest imponująca. Chcemy wesprzeć ten projekt i docenić determinację młodych zawodników – mówi Adrianna Sikorska, Wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. – Energa chętnie włącza się w projekty ważne dla lokalnych społeczności i jednoczące mieszkańców. Grupa, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, pomaga zarówno związkom sportowym, zawodowym klubom sportowym, indywidualnym zawodnikom, jak i inicjatywom amatorskim – dodaje.

ZKS OLIMPIA Elbląg jest największym klubem w Elblągu i jednym z największych w województwie warmińsko – mazurskim. W 2023 r. klub zamierza skupić się na prowadzeniu sekcji piłki nożnej. Głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do rywalizacji i udziału w zawodach sportowych organizowanych zarówno w Elblągu jak i w kraju oraz doprowadzenie zawodników na najwyższy szczebel rozgrywek.

– Jestem bardzo zadowolony, że Grupa ORLEN reprezentowana przez Energę, kontynuuje współpracę z naszym Klubem. A nawet ją rozszerza stając się Sponsorem Strategicznym nie tylko Akademii, ale całego Klubu. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli realniej patrzeć w przyszłość i kontynuować walkę o awans do pierwszej ligi. Z takim Sponsorem można mierzyć wysoko. Nasi piłkarze będą grać w koszulkach z logiem Energi z Grupy ORLEN. Liczymy, że godnie będziemy reprezentować sponsora i nasze miasto oraz zrealizujemy nasze marzenia o awansie  – mówi Paweł Guminiak, Prezes ZKS Olimpia Elbląg.

Futbol to nie tylko Ekstraklasa

Energa z Grupy ORLEN obecnie sponsoruje kilkanaście inicjatyw sportowych związanych z piłką nożną. Są to kluby sportowe, akademie piłkarskie i stowarzyszenia m.in w Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Kartuzach czy Słupsku. Energa od 2018 r. sponsoruje również reprezentację Polski w amp futbolu, a od 2019 r. pod jej skrzydłami jest także ogólnopolski program Junior Amp Futbol.

Materiał nadesłany

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.