› siatkówka ponad rok temu    8.10.2015
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
Elblążanki zdobyły Białą Podlaską fot. Bartłomiej Ryś

Drugi mecz sezonu – druga wygrana. Zgodnie z oczekiwaniami elbląski E.Leclerc Orzeł odniósł przekonujące zwycięstwo w pierwszej rundzie rywalizacji o Puchar Polski. W trzech setach drużyna duetu trenerskiego Jewniewicz i Samulewski straciła tylko 35 punktów. W ostatniej zaś partii siatkarki z Elbląga oddały oponentkom jedynie 4 punkty.

Klub z Białej Podlaskiej, czyli UKS IFLO to wyjątkowo „nieopierzony” team. W jej składzie figurują bardzo młode dziewczyny, które wielkie kariery mają dopiero przed sobą. Doświadczenie było mimo wszystko po stronie siatkarek z Elbląga, nic więc dziwnego, że to właśnie zespół Orła był stawiany w tym meczu w roli faworyta. Jednak w obozie elbląskim nikt nie lekceważył rywalek. Weryfikatorem wszystkich przedmeczowych sądów jest albowiem plac gry. W tym konkretnym przypadku wszelkie przewidywania sprawdziły się w stu procentach.

Pierwsze dwie partie nie pokazywały znaczącej dysproporcji sił między obiema ekipami. Pierwszy set, pomimo że wygrany przez elblążanki do 13, stał na wyrównanym poziomie. Wszelkie braki w doświadczeniu rywalki nadrabiały ambicją i zaangażowaniem. Jak się okazało, było to zbyt mało na coraz bardziej rozpędzone siatkarki Orła. Drugi set to już bezdyskusyjnie gra na całego. UKS IFLO postawił wszystko na jedną kartę i dzięki temu nawiązał walkę z przyjezdnymi z Elbląga. Podopieczne elbląskiego duetu, zmuszone do większego wysiłku, w pełni panowały nad przebiegiem drugiego seta i zwyciężyły z 7 oczkami przewagi. Ostatnia część gry to już dominacja Orła. Przeciwniczki ewidentnie opadły z sił, a „orlice” skrzętnie to wykorzystały. Wynik: 25 do 4.

Ostatni Puchar Polski siatkarki z Elbląga zakończyły już w pierwszej rundzie. Uległy wtedy zespołowi Joker Mekro Energoremont Świecie O:3. W następnym pucharowym meczu rywal będzie już równie silny, gdyż do gry wchodzą zespoły z wyższych klas rozgrywkowych. Póki co należy uznać ostatnie spotkanie za świetne przetarcie przed III kolejką ligową, w której E.Leclerc podejmie na wyjeździe zespół APS Rumia. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 19:00.