› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elblążanki powalczą o złoto!

› zimowe ponad rok temu    19.02.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
1 zdjęćMaja Brzezińska, Olga Jaskulska i Julia GrzelakMaja Brzezińska, Olga Jaskulska i Julia Grzelak fot. UKW Wikingowie

Trzy elblążanki: Maja Brzezińska, Olga Jaskulska i Julia Grzelak wywalczyły w miniony weekend wraz z drużyna GKS Stoczniowiec awans do finału Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Już 2 marca na Hali Oliwia odbędzie się pierwszy z dwumeczu finału MP PLHK.

Julia Grzelak w zeszły roku zdobyła wraz z drużyną GKS Stoczniowiec wicemistrzostwo Polski. Dla Mai i Olgi jest to pierwszy sezon występów w lidze seniorskiej. Dziewczyny na co dzień trenują i reprezentują Elbląg w barwach UKS Wikingowie – tu grają w lidze KPOZHL w kategorii Żak Starszy. Od maja 2018 dziewczyny trenują także na mocy umowy o współpracy pomiędzy klubami w gdańskim Stoczniowcu. 

Pomimo dużej ilości nauki (Julka i Olga przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty, a Maja jest w siódmej klasie SP) dziewczyny znajdują czas żeby pięć lub sześć razy w tygodniu uczestniczyć w treningach hokeja na lodzie (połowa w Gdańsku, połowa w Elblągu). Dodatkowo w co drugi weekend grają mecze ligowe: albo Żaka Starszego albo ligę seniorską. Julka bierze także udział w zgrupowaniach Reprezentacji Polski Juniorek U18.

Hokej jest ich wielką miłością, daje im wiele radości i spełnienia. Są przykładem na to, jak ciężką pracą można połączyć miłość do sportu i naukę. Rodzice bardzo wspierają rozwój sportowy swoich pociech i przeżywają ich występy. Trzymajcie kciuki za elbląskie hokeistki, bo naprawdę fajne z nich dziewczyny, co widać na zdjęciu.

Dorota Jaskulska, prezes UKS Wikingowie

 • Maja Brzezińska, Olga Jaskulska i Julia Grzelak
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.