› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elblążanka Sandra Kruk weźmie udział w mistrzostwach świata. Nasz ekskluzywny wywiad

› sporty walki ponad rok temu    6.11.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Sandra KrukSandra Kruk fot. archiwum prywatne Sandy Kruk

W dniach 15-24 listopada w Indiach odbędą się Mistrzostwa Świata Kobiet w Boksie New Delhi 2018. Weźmie w nich udział Sandra Kruk, która od dłuższego już czasu ma zapewnione miejsce w Reprezentacji Polski Kobiet w Boksie.

Przypomnijmy, że urodzona w Elblągu zawodniczka swoją przygodę ze sportami walki rozpoczęła w wieku 7 lat od kick-boxingu. W tej dyscyplinie zdobyła 9 tytułów mistrzyni Polski. W 2007 r. rozpoczęła treningi bokserskie i od tego czasu jej kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać. Sandra Kruk jest amatorską wicemistrzynią świata kobiet w boksie z 2012 roku oraz sześciokrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie. Jest niska, co wytykało jej wielu trenerów, twierdząc, że nie uda jej się osiągnąć wielkich sukcesów. Jednakże na przekór tym twierdzeniom – dzięki wsparciu bliskich, ciężkiej pracy, uporowi i wierze w sukces – znalazła się w światowej czołówce boksu.

Niecałe dwa miesiące temu, 8 września 2018 r., w trakcie meczu pięściarskiego kobiecych reprezentacji Polski i Francji, Sandra Kruk wygrała swoją walkę z brązową medalistką mistrzostw Europy Moną Mestiaen (ur. w 1992 r. we Francji). Już niedługo będzie miała okazję powalczyć o dużo wyższą stawkę, a mianowicie o tytuł mistrzyni świata.

Marcin Mongiałło: Pani Sandro, gratuluję powołania na Mistrzostwa Świata Kobiet w Boksie New Delhi 2018. Ile poskich zawodniczek weźmie w nich udział?

Sandra Kruk:  Na Mistrzostwach Świata kobiet w boksie, które odbędą się w dniach od 15 do 24 listopada  w New Delhi trenerka Karolina Michalczuk zabierze siedem zawodniczek: Sandrę Drabik (Soma Boxing Kielce, 51 kg), Sandrę Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski, 57 kg), Kingę Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra, 60 kg), Natalię Barbusińską (SKB Spartakus Szczecin, 64 kg), Karolinę Koszewską (Legia FC Warszawa, 69 kg), Elżbietę Wójcik (KSW Róża Karlino, 75 kg) i Agatę Kaczmarską (BKS Radomiak Radom, 81 kg).

Który to już pani start w mistrzostwach świata? Może pani przypomnieć swoje sukcesy?

To będzie mój trzeci start w mistrzostwach świata. Pierwszy był w 2010 r. na Barbados – tam odpadłam w ćwierćfinale. Drugi start był w Chinach w 2012 r. i tam zdobyłam wice-mistrzostwo świata, co jest moim największym sukcesem w karierze .

Które rywalki uważa pani za najgroźniejsze?

Wszystkie rywalki trzeba traktować jako groźne. Każda przeciwniczka może nas czymś zaskoczyć, więc do wszystkich rywalek podchodzę z szacunkiem i pełną koncentracją, by wykonać swój plan.

W jaki sposób przygotowywała się Pani do tych mistrzostw?

Do mistrzostw świata przygotowuję się tak samo jak do każdej innej imprezy. Często mamy zgrupowania kadry narodowej, na których wykonujemy plan trenerki Karoliny Michalczuk. Trenujemy 3 lub 4 razy dziennie i treningi są bardzo wyczerpujące. Na ostatnim zgrupowaniu w Cetniewie był bardzo duży nacisk na sparingi i szybkość.

W domu zaś trenuję 2 lub 3 razy dziennie wraz z mężem, który jest moim trenerem. Pierwszy trening rozpoczynam o godz. 8:00 i trwa do półtora godziny. Przeplatam treningi biegowe z pływackimi. Drugi trening zaczynam o 13:00 i to najczęściej jest trening typowo bokserski lub trening siłowy. Trzeci trening jest treningiem zorientowanym na wzmacnianie sylwetki i rozciągnięcie ciała. W przygotowaniach nie skupiam się więc tylko na treningach bokserskich, ale również staram się rozwijać wszystkie aspekty niezbędne do doskonalenia się.

W tym miejscu pragnę podziękować dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz dowódcy 45 Batalionu Lekkiej Piechoty za to, że umożliwiają  mi trenowanie na najwyższym poziomie. Bez ich przychylności nie mogłabym się tak rozwijać.

Jak pani wspomina Elbląg? Z tego co wiem mieszka pani teraz w Olsztynie? Czy stało się tak ze względu na większe możliwości, które oferuje miasto wojewódzkie?

Elbląg wspominam bardzo dobrze, bo tu mam przyjaciół i blisko stąd do mojej rodziny. Mieszkam w Olsztynie dlatego, że wraz z mężem służymy tutaj w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Bardzo pani dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów nie tylko na msitrzostwach świata. Będę trzymał kciuki! 

Rozmawiał: Marcin Mongiałło

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bartoszz
ponad rok temu 2
Przecież to jest facet na tych zdjęciach a nie kobieta. Jeżeli to ma być kobita to nie ma nic w sobie kobiecości i sexapilu.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hanys
ponad rok temu 1
Chyba jesteś z lat rocznika lat 60-80-tych? Przejdź się chłopie na dyskotekę teraz to zobaczysz, że ta pani jest kobieca w stosunku do jej rówieśniczek. Ja wiem, że ty zostałeś gdzieś w latach 70-tych, 80-tych, 90-tych, kiedy tej kobiecości było rzeczywiście dużo więcej, ale popatrz co jest teraz i oceniaj realnie. Z tą panią jest wszystko dodbrze, zapewniam cię.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.