› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elblążanin weźmie udział w wyścigu finałowym mistrzostw Europy! Możecie oglądać na żywo start Polaków

› wodne ponad rok temu    13.07.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Od lewej: Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz / Marta Witkowska Od lewej: Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz / Marta Witkowska  fot. od lewej: Przemysław Rojek (profil FB) / Marta Witkowska (profil FB)

Elblążanin Przemysław Rojek bierze udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kajakarstwie, które odbywają się w Racicach w Czechach (w dniach 11 do 14 lipca 2019 r.). 

Przemysław Rojek startuje w parze z Wojciechem Pilarzem w kategorii K2 1000 metrów. Pierwszy wyścig (kwalifikacyjny), w którym wziął udział elblążanin, rozpoczął się 11 lipca 2019 r. o godzinie 10:52 (Polacy wystartowali na torze nr 2). Polska osada zajęła w nim drugie miejsce z czasem 3:21,751. Ich strata do francuskiej osady Nicolas Pouillaude oraz Steven Henry wyniosła zaledwie 2,6 s. Francuzi uzyskali czas 3:19,111 i weszli do finału A. Nasi zawodnicy musieli rywalizować w półfinałach, aby wywalczyć awans do finałowych rozgrywek.

Dzisiaj nasi zawodnicy walczyli o wejście do finału A w drugim wyścigu półfinałowym, który rozpoczął się o godz. 11.40. Od samego początku trzy osady wyszły na prowadzenie. Przez większą część trasy na czele płynęli Łotysze, za nimi Polacy i Białorusini. Około 200 metrów przed metą Polacy objęli prowadzenie i dopłynęli na miejscu pierwszym. Tym samym powalczą o medale w wyścigu finałowym! Osiągnęli przy tym rewelacyjny czas – 3:22,825. Jest to wynik niemal identyczny z tym, który uzyskali ubiegłoroczni mistrzowie Europy (osada z Białurosi) – 3:22,693. Bez wątpienia daje to nadzieje na doskonały rezultat w wyścigu finałowym.

 Wyniki (czasy) wyścigu półfinałowego

13 lipca (sobota) nasi zawodnicy – Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz – wystąpią w finale, w którym powalczą o medale. Wyścig finałowy rozpocznie się 13 lipca (sobota) o godz. 10.30. Polacy będą płynąć na torze nr 7.

Możecie oglądać na żywo start Polaków!

Zobaczcie, które osady wezmą udział w finale

Wyścig finałowy możecie oglądać na żywo tutaj

Dodatkowo starty na kolejne dni / godziny zawodów 

Tabela wyników (odświeżana "na żywo")

W ubiegłym roku partner z osady elblążanina – Wojciech Pilarz – zajął 4. miejsce w konkurencjach sprintu oraz 8. miejsce w konkurencjach slalomowych w K1 na Młodzieżowych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires w Argentynie (1 – 14 października 2018 r.) w kategorii K1 500 metrów. Był to najlepszy wynik uzyskany dotychczas przez polskiego kajakarza w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.

Podczas rozegranych w tym roku pierwszych ogólnopolskich zawodach konsultacyjnych, które odbyły się w dniach 26 – 28 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, Przemysław Rojek uzyskał znakomite rezultaty w wyścigach juniorów: pierwsze miejsce na K1 1000 m (czas: 3:40,81) oraz pierwsze miejsce na K1 500 m (czas: 1:46,43).

Nic zatem dziwnego, że wszyscy liczą na bardzo dobry rezultat na mistrzostwach rozgrywanych w Racicach. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.