› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elblążanie zjedli Morliny

› tenis ponad rok temu    8.12.2015
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elblążanie zjedli Morliny fot. Mateusz Milanowski

Druga liga tenisa stołowego, w której toczy boje elbląska ekipa Mlexera, nabiera coraz więcej rumieńców. Tabela u szczytu jest dość mocno spłaszczona, stąd w przypadku wygranej tej czy innej drużyny z czołówki, kolejność może ulec natychmiastowej zmianie. Póki co z 3 punktami przewagi nad wiceliderem prowadzi zespół GKTS-u Wiązowna, ale za jego plecami już czają się ping-pongiści z Płocka, Warszawy oraz właśnie z Elbląga. W niedzielę (6 grudnia) podopieczni Mariusza Żurawskiego zrobili kolejny krok w walce o awans, pokonując na wyjeździe zawsze niebezpieczną ekipę z Ostródy – Morliny III.

Tenisiści gospodarzy w obecnym sezonie drugiej ligi zanotowali 3 zwycięstwa (2 we własnej hali oraz 1 w meczu wyjazdowym). Dzięki temu przed siódmą kolejką zespół z Ostródy plasował się tuż za Mlexerem. Mecz zapowiadał się więc na pojedynek równorzędnych przeciwników, a o wygranej i zdobyciu punktów zadecydować miały niuanse. Stało się jednak zupełnie inaczej, choć początek na to nie wskazywał.

Zanim do stołu podszedł bezapelacyjnie najlepszy zawodnik elbląskiego klubu, czyli Karol Prus-Strowski, ostródzianie osiągnęli nieznaczną przewagę. Goście bardzo szybko odpowiedzieli za sprawą lidera elblążan i po chwili już prowadzili. Gospodarze wyglądali na nieco podmęczonych, co być może było efektem rozegranego dzień wcześniej meczu (przegranego) z IKRTS-em Józefów. Spotkanie przybrało jeszcze bardziej korzystny obrót po wygranej w dwóch meczach deblowych, co w tym sezonie było zmorą elblążan (chociażby w meczu z Wiązowną). Oprócz Strowskiego bardzo dobre zawody zagrał Wojciech Tebecio, który tego dnia odniósł dwa pewne zwycięstwa po 3 do 1. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 7 do 3 dla Mlexera i dzięki temu 2 kolejne punkty powędrowały do Elbląga.

Dzięki temu triumfowi tenisiści stołowi elbląskiego klubu mają 10 oczek po 7 seriach spotkań i są tuż za podium w II lidze. Była to 4 wygrana zespołu przy 2 remisach i tylko 1 porażce. Dzięki pokonaniu dwóch kolejnych oponentów Karol Prus-Strowski jest na 3 miejscu w rankingu najlepszych singlistów z fenomenalną skutecznością na poziomie 92% (11 wygranych i 1 przegrana).

 

Morliny III Ostróda – Mlexer Elbląg    3:7

Kamil Jarmołowicz – Ryszard Grzelak   3:1   

Jacek Karcz – Karol Prus-Strowski   0:3   

Kamil Jarmołowicz – Karol Prus-Strowski   0:3   

Jacek Karcz – Ryszard Grzelak   1:3   

Jacek Barbachowski – Wojciech Tebecio   1:3   

Krystian Kawiak – Krystian Grzelak   3:1   

Jacek Barbachowski – Krystian Grzelak   3:1   

Krystian Kawiak – Wojciech Tebecio   1:3   

Kamil Jarmołowicz & Jacek Karcz – Ryszard Grzelak & Karol Prus-Strowski   1:3   

Jacek Barbachowski & Krystian Kawiak – Krystian Grzelak & Jacek Świtalski   2:3   

Kolejny mecz Mlexer rozegra 12 grudnia o godzinie 15:00 z trzecią drużyną II ligi, czyli SKS 40 I Warszawa, która ma dokładnie taki sam bilans, jak elblążanie.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.