› taniec ponad rok temu    20.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
1 zdjęćElblążanie na podium   fot. nadesłana

W miniony weekend tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wzięli udział w dwóch turniejach. Efektem ich zmagań są miejsca na podium i wyższa klasa taneczna.

W sobotę, 16 marca,  młodzi elblążanie wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego GEST o Puchar Burmistrz Środa Wielkopolskiej. Na turnieju zaprezentowały się trzy elbląskie pary, z czego dwie stanęły na podium.  W kategorii 10-11 D Gabriel Pietras  i Julia Kawa zdobyli 1 miejsce w stylu standardowym, a w stylu latynoamerykańskim wywalczyli 3 miejsce. Jakub Zieliński i Olga Nycnerska wytańczyli srebrny medal w kategorii 14-15 C w stylu latynoamerykańskim.

W niedzielę, 17 marca, elblążanie prezentowali się na III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Lubawy. Z Lubawy przywieźli 6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale. Sukcesem jest również zdobycie wyższej klasy tanecznej – D przez Mariusza Zamiarę i Amelię Saryk.