› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląscy sportowcy na Mistrzostwa Polski w kajakarstwie

miesiąc temu    22.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląscy sportowcy na Mistrzostwa Polski w kajakarstwie fot. Nadesłane.

W dniach 17-19.05.2024 odbyły się czterdzieste długodystansowe mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Przy niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych startowali zawodnicy z Elbląga. W swoim wyścigu bardzo dobrze zaprezentował się Jan Brykalski z PKS Korona Elbląg, który wywalczył trzecie miejsce w wyścigu C1 10.000 m.

W wyścigu zwyciężył Maksym Sotnykov z MRKS Gdańsk, drugie miejsce z kolei zajął Krystian Żurawski, z WTS Astoria Bydgoszcz. O skali trudności i utrudnień wynikających z warunków atmosferycznych świadczy fakt, że w tej kategorii wyścigu na 10 zgłoszonych osad do mety dotarło tylko 5 zawodników, w związku z czym po tym wyścigu nastąpiła godzinna przerwa i skrócenie dystansu dla pozostałych wyścigów juniorów, z 10, do 7,5 km.

W wyścigu w kategorii K1 (jedynek kajakowych) bardzo dobrze z kolei zaprezentował się także Mateusz Romanowski UKS Silvant Elbląg, który przez większość dystansu płynął na trzecim miejscu. Niestety w końcówce niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że wyścig zakończył na piątym miejscu. W wyścigu zwyciężył Karol Wyrwicz z UKS Motława Gdańsk, drugie miejsce zajął Tadeusz Tadla z KSC Olsztyn, a trzecie – Jakub Szorcz z KS Energetyk Poznań.

Do udanych startów w młodzikach, możemy z całą pewnością zaliczyć start Rafała Stańczewskiego z UKS Silvant Elbląg – nowej nadziei Elbląskiego kajakarstwa, który zajął piąte miejsce, w wyścigu K1 2,5 km w młodzikach oraz start Bogumiła Daczkowskiego i Arkadiusza Wieteska, którzy w kat. K2 młodzików zajęli szóste miejsce, ale w swoim roczniku zajęli pierwsze miejsce, co jest bardzo dobrą prognozą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w sprincie, gdzie młodzicy rywalizują tylko swoim roczniku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.