Elbląscy sportowcy na Mistrzostwa Polski w kajakarstwie

24 dni temu    22.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
Elbląscy sportowcy na Mistrzostwa Polski w kajakarstwie fot. Nadesłane.

W dniach 17-19.05.2024 odbyły się czterdzieste długodystansowe mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Przy niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych startowali zawodnicy z Elbląga. W swoim wyścigu bardzo dobrze zaprezentował się Jan Brykalski z PKS Korona Elbląg, który wywalczył trzecie miejsce w wyścigu C1 10.000 m.

W wyścigu zwyciężył Maksym Sotnykov z MRKS Gdańsk, drugie miejsce z kolei zajął Krystian Żurawski, z WTS Astoria Bydgoszcz. O skali trudności i utrudnień wynikających z warunków atmosferycznych świadczy fakt, że w tej kategorii wyścigu na 10 zgłoszonych osad do mety dotarło tylko 5 zawodników, w związku z czym po tym wyścigu nastąpiła godzinna przerwa i skrócenie dystansu dla pozostałych wyścigów juniorów, z 10, do 7,5 km.

W wyścigu w kategorii K1 (jedynek kajakowych) bardzo dobrze z kolei zaprezentował się także Mateusz Romanowski UKS Silvant Elbląg, który przez większość dystansu płynął na trzecim miejscu. Niestety w końcówce niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że wyścig zakończył na piątym miejscu. W wyścigu zwyciężył Karol Wyrwicz z UKS Motława Gdańsk, drugie miejsce zajął Tadeusz Tadla z KSC Olsztyn, a trzecie – Jakub Szorcz z KS Energetyk Poznań.

Do udanych startów w młodzikach, możemy z całą pewnością zaliczyć start Rafała Stańczewskiego z UKS Silvant Elbląg – nowej nadziei Elbląskiego kajakarstwa, który zajął piąte miejsce, w wyścigu K1 2,5 km w młodzikach oraz start Bogumiła Daczkowskiego i Arkadiusza Wieteska, którzy w kat. K2 młodzików zajęli szóste miejsce, ale w swoim roczniku zajęli pierwsze miejsce, co jest bardzo dobrą prognozą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w sprincie, gdzie młodzicy rywalizują tylko swoim roczniku.