› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląscy sportowcy mogą liczyć na wsparcie

miesiąc temu    21.12.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląscy sportowcy mogą liczyć na wsparcie fot. UM Elbląg

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych (do 30 grudnia br.) oraz wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i trenerów oraz innych osób wyróżniających się w działalności sportowej (do 31 grudnia br.).

Finansowe wsparcie może zostać przyznane zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

W kończącym się 2022 roku 35 zawodników otrzymywało co miesiąc stypendium sportowe przyznane przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Stypendium ma na celu wspieranie rozwoju kariery sportowej wyróżniających się elbląskich zawodników. Ten rodzaj wsparcia finansowego może zostać przyznany sportowcom, którzy spełniają określone kryteria wymienione w uchwale stypendialnej nr XXXIII/678 - tekst jednolity opublikowany w Obwieszczeniu nr 10/IX/2019 r. Rady Miejskiej w Elblągu (link http://www.um-elblag.samorzady.pl/zalacznik/id/61082). Otrzymanie stypendium jest uwarunkowane m.in. osiągnięciami sportowymi uzyskanymi w roku poprzedzającym przyznanie stypendium.

Więcej szczegółów, w tym m.in. warunki, które trzeba spełniać, żeby ubiegać się o stypendium sportowe oraz wzór wniosku, a także treść uchwały znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego pod adresem http://www.um-elblag.samorzady.pl/art/id/36522.

Z kolei do 31 grudnia br. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerów i innych osób wyróżniających się w działalności sportowej. Wyróżnienia i nagrody przyznawane są jako wyraz uznania dla zawodników za prezentowany przez nich poziom i wysokie wyniki sportowe oraz trenerom i innym osobom odznaczającym się osiągnięciami w działalności sportowej na obszarze Gminy Miasto Elbląg. W tym przypadku trzeba spełnić warunki określone zostały w Uchwale nr XVIII/487/2012 Rady Miejskiej w Elblągu (tekst uchwały pod adresem http://www.um-elblag.samorzady.pl/zalacznik/id/56704).

Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu pod adresem http://www.um-elblag.samorzady.pl/art/id/36529.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 31 48 lub drogą mailową pisząc na adres dspir@umelblag.pl. Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności 1 w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.