Elbląscy łyżwiarze rozpoczęli w niedzielę kolejny sezon

› zimowe ponad rok temu    1.10.2013
Informacja prasowa
Elbląscy łyżwiarze rozpoczęli w niedzielę kolejny sezon fot. archiwum redakcji

Reprezentacja elbląskiego Orła ( trzynastu łyżwiarzy i łyżwiarek) zakończyła w niedzielę występy w pierwszych zawodach w sezonie 2013/2014 w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych i Pucharze Polski w short – tracku w Sanoku.

W obu sanockich imprezach wzięło udział 177 zawodników z jedenastu klubów z Polski i Słowacji, w których elblążanie wywalczyli 21 medali w tym 6 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych. W czasie Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych na podium stawali:

- Mariola Rybak brązowy medal na dystansie 1000m

Natomiast w drugim dniu zawodów został rozegrany Puchar Polski, w którym prawo startu mieli zawodnicy posiadający minimum II klasę sportową. Tym razem na starcie stanęło 31 zawodniczek i 27 zawodniczek w tym gronie zawodnicy elbląskiego Orła wywalczyli 4 medale w tym 3 złote i 1 brązowy. W Pucharze Polski na podium stanęli Michał Domański i Sebastian Kłosiński.

Tekst: KS Orzeł