› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląscy karatecy zgarnęli kilka cennych medali

› sporty walki ponad rok temu    26.07.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Elbląscy karatecy zgarnęli kilka cennych medali

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki A.K.ANDREX informuje , że w dn.18-21lipca 2013 w Burgas w Bułgarii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata w Karate IJKA połączone z seminarium z udziałem Shihanem Sadashige Kato IXdan. Podczas Mistrzostw elbląscy karatecy okazali się bezkonkurencyjni i zgarnęli kilka medali.

Nasze stowarzyszenie z ramienia SWO reprezentowali: Robert Malentowicz IIdan, Bartosz Tworkowski Idan, Patryk Hassa Idan i Michał Sywula Idan. W mistrzostwach świata uczestniczyły reprezentacje 24 państw zrzeszone w IJKA, między innymi: Anglia, Walia, Szkocja, Mołdawia, Litwa, Łotwa, Włochy, Irlandia, Macedonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Turcja, Rumunia, Cypr, Ukraina, Słowacja, Syria, Indie, Polska, Bułgaria, Niemcy, Holandia, Szwecja. Reprezentacja SWO wystartowała w 20 osobowym składzie, cała ekipa liczyła zaś 24 osoby.

Eliminacje były wyjątkowo zaciekłe, szczególnie w kumite. Niestety sędziowanie poszczególnych walk nie stało na najwyższym poziomie. Jak to się mówi: „gospodarzom nawet ściany pomagają”. Nasza ekipa była jednak doskonale przygotowana i nawet usilne próby sędziów, aby zniweczyć naszą chęć zwycięstwa na nic się zdały. Robert Sworek zdobył złoty medal w kumite indywidualnym i srebrny w kata. Oba w kategorii Weteranów. Paweł Przybylski ( zawodnik z Poznania ) zdobył brązowy medal w kumite w kategorii Weteranów i razem z drużyną 4 miejsce w kata drużynowym.

Bartosz Tworkowski z Elbląga zdobył brązowy medal w kumite indywidualnym w kategorii Juniorów i złoty medal w kumite drużynowym Juniorów razem z Patrykiem Hassą oraz Michałem Sywulą (obaj z Elbląga) pokonując w finale drużynę gospodarzy. Drużyna na co dzień jest prowadzona przez znakomitego polskiego trenera Jana Zamojcina.

Drużynowo zdobyliśmy srebrny medal w kata; eliminacje kata chinte, finał kata gojushiho sho: Włodzimierz Rydzyk, Daniel Radlicki oraz Tomasz Przecinkowski (wszyscy z Poznania). Drużyna seniorów w siedmioosobowym składzie po zaciętych walkach zdobyła brązowy medal pozostawiając za sobą kilka reprezentacji, a przegrywając po dość kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich z drużyną gospodarzy.

Ogólny dorobek medalowy polskiej reprezentacji jest imponujący: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Jak na pierwszy start SWO w Mistrzostwach Świata IJKA to bardzo dobry wynik!

Dzięki temu wynikowi zarząd IJKA zdecydował się na przyznanie organizacji Mistrzostw Świata Polsce! Dlatego widzimy się za rok w naszym kraju-relacjonował Robert Sworek – VIIdan- Szef SWO SHOTOKAN WORLD ORGANIZATION.

Wyjazd naszej ekipy z Elbląga doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Pana Prezydenta Elbląga – dziękujemy! Warto było.

Tekst: mgr inż. Jan Zamojcin VIdan

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ II
ponad rok temu ocena: 0%  1
Brawo ,Brawo ,Brawo - trzymajcie tak dalej
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.