› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląscy kajakarze z przepustką na mistrzostwa Europy i świata!

› wodne ponad rok temu    25.05.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Krzysztof Kulma, UKS Silvant Kajak ElblągKrzysztof Kulma, UKS Silvant Kajak Elbląg fot. Mariusz Kulma

W dniach od 21 do 23 maja 2021 roku w Bydgoszczy obyły się ogólnopolskie eliminacje juniorów i młodzików. Uczniowski Klub Sportowy "Silvant Kajak Elbląg" reprezentowała 15-osobowa grupa kajakarzy. Jest to jedna z najważniejszych imprez sportowych, gdyż stanowi jednocześnie eliminację do składu reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata. Elblążanie wywalczyli dwie kwalifikacje.

Paweł Krause okazał się bezkonkurencyjny na dystansie olimpijskim K1 1000 m oraz K1 500 m. Na dystansie 200 m wywalczył czwarte miejsce. Z kolei Igor Komorowski na dystansie K1 1000 m uplasował się na drugiej pozycji, zaraz za swoim klubowym kolegą Pawłem, natomiast na dystansie 200 m również zdobył drugie
miejsce; z kolei na 500 m był trzeci. 

Ci dwaj zawodnicy, na co dzień uczący się w IV Liceum Ogólnokształcącym, wywalczyli przepustkę na mistrzostwa Europy oraz świata. To kolejny historyczny, doskonały wynik. Dwóch czołowych zawodników kadry narodowej w kajakarstwie pochodzi z jednego klubu. Jest to wynik fantastycznej współpracy na linii: zawodnik, trenerzy klubowi, władze miasta, trener kadry.

− zauważył Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy (UKS Silvant Kajak Elbląg). 

Blisko wywalczenia powołania do szerokiego składu kadry był Tomasz Pytlak − który zdecydował się zasilić nasze szeregi od tego sezonu − oraz Gabriel Gładykowski.

Gabryś zaliczył dobre występy. Wiem, że stać go na dużo więcej. Uważam, że mógłby obok chłopców stanowić trzon kadry. Musimy poprawić przygotowanie mentalne oraz w mniejszym stopniu techniczne. Jestem przekonany, że jeszcze pokaże maksimum swoich możliwości. To świetny zawodnik. 

- mówił po zawodach trener Wojciech Załuski. 

Bardzo dobre występy zaliczyli również nasi młodsi zawodnicy. Damian Kwiatkowski wywalczył finał A, w którym zajął 9. miejsce, natomiast Julia Kot, która rywalizaowała z zawodniczkami o rok starszymi od niej, była czwarta w finale A. Jula nazywana jest w środowisku "małą Nają" − dwukrotną medalistką Olimpijską. Brat Julii walczący również z zawodnikami rok starszymi zajął dobre, czwarte miejsce w finale B. Rewelacyjny występ zaliczył również Krzysztof Kulma w kategorii młodzik, który uplasował się na 7. pozycji w finale A.

Reszta zawodników wypadła dobrze − na miarę swoich możliwości. Każdy z nich poprawił swoje wyniki życiowe. To napawa optymizmem. Jako trenerzy jesteśmy bardzo dumni ze swoich zawodników. Wykazali się ogromnym profesjonalizmem podczas eliminacji. Ich wyniki są świetne, historyczne. Robimy wspaniałą robotę. To jedna z najważniejszych imprez kajakowych, dlatego za pośrednictwem mediów chciałbym podziękować Agnieszce Banaś, która razem ze mną przygotowała naszych zawodników do tej imprezy; panu Arkadiuszowi Kolpertowi, panu Andrzejowi Bugajnemu, władzom miasta, sponsorom oraz rodzicom, bez których nasze wyniki nie miałyby racji bytu.

− poinformował trener Wojciech Załuski. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.