› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląscy hokeiści na turnieju we Francji

ponad rok temu    20.04.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląscy hokeiści na turnieju we Francji fot. Nadesłane

Pracowite święta mieli hokeiści z Elbląga. W Wielką Sobotę oraz Wielką Niedzielę rozegrali turniej Trophée des Lions U13 w partnerskim mieście Compiègne. Wikingowie rozegrali łącznie 8 meczów hokeja na lodzie zdobywając finalnie III miejsce w turnieju.

Trener Jakub Wala podkreślił, że drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się na tle innych. Wikingowie byli w stanie nawiązać walkę także z nieco starszymi zawodnikami, stwarzali dużo sytuacji w ataku, blokowali napastników na obronie i co najważniejsze zostawili serce na lodzie. Spotkania były bardzo wyrównane i gdybyśmy mieli możliwość ciągłego treningu na lodzie, z pewnością kończyłyby się korzystniejszymi wynikami naszych hokeistów, ale jest jak jest.

Najważniejsze, że nasza praca nie idzie na marne! Bardzo dziękujemy drużynie Les Lions de Compiègne, a zwłaszcza prezesowi Pascalowi Mignon za ciepłe przyjęcie oraz wspaniałą organizację turnieju. Słowa uznania należą się stowarzyszeniu Association Oise-Elblag, które zaopiekowało się naszymi zawodnikami, zapewniło im wyżywienie oraz zorganizowało zwiedzanie partnerskiego miasta i okolic.

Hokeiści z wielkimi honorami zostali przyjęci również w Merostwie Compiègne, gdzie wręczyli figurkę Piekarczyka oraz piękny album - prezent od Prezydenta Miasta Elbląga. Cieszymy się, że elbląskie firmy wsparły nasz wyjazd do Francji przekazując prezenty dla francuskich kolegów : BI-PLAST akcesoria meblowe, REJS - wyposażenie mebli, PUNTA narzędzia, Elleci Polska Sp. z o.o.

Zawodnicy reprezentujący Elbląg w turnieju: Adamczyk Justyna, Maszaro Szymon, Artych Maksymilian, Jóźwiak Aleks, Kisielewski Nikodem,Kruszyński MIkołaj, Żwirek Oskar, Lachowski Maciej, Pastewski Michał, Pawlyta Maksymilian, Rutkowska Iga, Wierzchoń Oskar, Tomir Pańko - Drzewucki Trenerzy: Jakub Wala, Ireneusz Wala.


Dorota Jaskulska
Prezes UKS Wikingowie

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.