dd Elbląscy hokeiści grają mimo braku lodu - Turniej Hokeja w Malborku
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląscy hokeiści grają mimo braku lodu - Turniej Hokeja w Malborku

› zimowe ponad rok temu    7.06.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląscy hokeiści grają mimo braku lodu - Turniej Hokeja w Malborku fot. nadesłane

W dniach 3-4 czerwca zawodnicy UKS Wikingowie skrzyżowali kije na lodowisku OSIR w Malborku z zawodnikami z Niemiec, Malborka oraz Gdyni w ramach Międzynarodowego Turnieju w Hokeju na Rolkach dla Dzieci w Malborku 2017. Tym razem łyżwy musieli zastąpić wrotkami, gdyż lodowisko w Malborku z przyczyn oczywistych jest lodowiskiem sezonowym. W miesiącach wiosennych i letnich tafla pokryta jest specjalną matą do jazdy na rolkach. Udział w turnieju był wspaniałym doświadczeniem dla naszych zawodników i był swego rodzaju nagrodą za udział w treningach rolkowych.

Turniej był zorganizowany na wysokim poziomie. Zawodnicy w przeciągu 2 dni rozegrali 6 meczy, po dwa z każdym z rywali. W turnieju wzięli udział zawodnicy z roczników 2003, 2004, 2005 w kategorii Żak Starszy/Żak Młodszy: Jakub Sikora, Filip Ziemski, Julia Grzelak, Michał Chrostowski, Jakub Branicki, Lucjan Rutkowski, Olga Jaskulska, Maja Brzezińska, Nikodem Kęska. Dodatkowo, jako uzupełnienie składu zagrali: Oliwier Kurnicki, Marceli Stańczyk, Jan Juchniewicz, Mikołaj Szczepkowski, Jonatan Kaczmarczyk, Maksymilian Dawid oraz Marceli Nowak. Niestety nie udało nam się wystawić drużyny w kategorii minihokej, ale zawodnicy z roczników 2007 i 2008 - Rafał Jaskulski oraz Krzysztof Ciesielski, którzy pilnie trenowali w sezonie rolkowym wystąpili w barwach UKS Bombers i mogli wykazać się zdobytymi umiejętnościami, za co jesteśmy wdzięczni organizatorom.

Drużyna z Elbląga wykazała się dużą walecznością. Pomimo braku doświadczenia jazdy na specjalistycznej macie do gry w hokeja na rolkach oraz braku profesjonalnych kółek rolkowych, szybko przystosowała się do nowych warunków i dostarczyła kibicom wielu pozytywnych emocji. Zawodnicy grali odważnie, świetnie radzili sobie z krążkiem oraz piłeczką do gry, szybko rozgrywali akcje.

Najbardziej emocjonujące były 4 ostatnie minuty niedzielnego meczu z HUKS Niedźwiadki, kiedy to przegrywaliśmy z Gdynią 2:1 i trener postawił wszystko na jedną kartę zdejmując bramkarza i wprowadzając piątego rozgrywającego. Mobilizacja obrony, zmotywowanej dużym zaufaniem trenera oraz wystawienie najlepszego napastnika sprawiły, że była to świetna decyzja, gdyż mecz finalnie zakończyliśmy remisem 2:2.

Wikingowie w turnieju zdobyli 7 punktów, wygrywając dwa mecze z drużyną z Monhein Skunks, jeden remisując z HUKS Niedźwiadki, plasując się finalnie na trzecim miejscu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju, grającym w barwach Wikingów został Jonatan Kaczmarczyk.

Każdy zawodnik turnieju otrzymał pamiątkowy krążek. Organizatorzy oprócz pucharów nagrodzili również bidonami wszystkich bramkarzy turnieju oraz każdą rozgrywającą dziewczynkę.

Wielkie podziękowania za wspaniale zorganizowany kącik gastronomiczny, który prowadziły mamy UKS Bombers.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.