Elbląscy bokserzy na Turnieju Miast Kopernikańskich

› sporty walki ponad rok temu    24.09.2013
Informacja prasowa

W dniach 20-22 września 2013r. na ringu w Grudziądzu toczyły się walki XXII Międzynarodowego Turnieju Miast Kopernikańskich. W turnieju startowało 68 zawodników w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet oraz junior. Uczniowski Klub Sportowy „Kontra” Elbląg reprezentowało pięciu pięściarzy.

Półfinałowy pojedynek przegrał Damian Wardziński (63 kg - kadet), który musiał uznać wyższość zawodnika ze Szwecji Aleksandra Ardaszewa. W walkach ćwierćfinałowych swoje walki przegrali jednogłośnie na punkty: Paweł Mazurowski (waga 70 kg - kadet), Mateusz Błażko (waga 70 kg - kadet) oraz Kamil Antczak (waga 64 kg - junior). Wszyscy czterej wymienieni zawodnicy Kontry toczyli swoje pierwsze pojedynki bokserskie. Mimo przegranej zdobyli nowe doświadczenie w ringu oraz oswoili się ze sportową atmosferą oraz stresem przed walką.

Najlepiej na ringu w Grudziądzu wypadł członek Kadry warmińsko -mazurskiego Okręgu Bokserskiego Rafał Staszewski (waga 81 kg - junior), który po raz pierwszy spróbował swoich sił w wyższej kategorii wagowej. W półfinale wygrał jednogłośnie na punkty 3:0 z ciemnoskórym zawodnikiem „Boks” Poznań Oskarem Matnią, natomiast mimo walecznej postawy w pojedynku finałowym przegrał jednogłośnie na punkty z aktualnym srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Mateuszem Trybuchem z „Championa” Nowy Dwór Mazowiecki, tym samym zdobywając srebrny medal w tej kategorii wagowej.

Tekst: Kamil Stemplewski (UKS „Kontra” Elbląg)