› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląg. Nietypowy trening piłkarek Startu

› piłka ręczna ponad rok temu    5.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Nietypowy trening piłkarek Startu  fot. EKO Gryf

Bardzo interesujący trening terenowy przy wydatnej pomocy Elbląskiego Klubu Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia  zorganizował  trener naszych szczypiornistek pan Andrzej NIEWRZAWA. W miniony czwartek w naszej przepięknej o każdej porze roku Bażantarni po mocnej rozgrzewce nasze, miejmy nadzieję przyszłe „złotka” ruszyły do lasu szukać tzw. „zielone punkty kontrolne” /ZPK/.   

Zawody odbyły się w formule „scorelauf” czyli „biegaj i licz”. Dziewczyny startowały w tej samej minucie i miały limit  90 minut  aby znaleźć jak najwięcej ZPK, których jest w Bażantarni 30 egz. /mamy „złoty certyfikat”/. Potwierdzanie pobytu na punktach kontrolnych odbywało się w tradycyjny sposób czyli poprzez podbicie perforatorem na karcie startowej.  Trzeba było wybrać odpowiedni wariant taktyczny biegu, aby zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Każde spóźnienie powyżej 5 minut skutkowało anulowaniem 1 ZPK.

Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zwyciężyła Aleksandra Garczarczyk /12 ZPK/, drugie miejsce zajęła Milica Dancic a trzecie ex-quo Alona Szupyk, Barbara Choromańska i Tatiana Trbović.  Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Uczestniczki  doskonaliły samodzielne podejmowanie decyzji. Szybka orientacje w terenie jest tako samo potrzebna jak na boisku. 

Po ukończeniu zawodów wszystkie  nasze kadrowiczki otrzymały upominek w postaci przewodnika historyczno-archeologicznego „Szlakami Wysoczyzny Elbląskiej”.  Trener już zapowiedział powtórzenie treningu. Bieg na orientację zmusza do skupienia się na czytaniu mapy i przez to tracimy poczucie odległości jaką przebywamy. Po jej obliczeniu lub zmierzeniu przez przyrząd sami nie wierzymy żeśmy przebyli taką ilość kilometrów. Mapy do biegu na orientację z „Zielonymi Punktami Kontrolnymi” są gotowymi mapami do zawodów i treningów.

Bolesław Czechowski,   EKO GRYF                                                                           

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.