› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląg. Koniec zimowego sezonu na torze Kalbar

› zimowe ponad rok temu    1.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Koniec zimowego sezonu na torze Kalbar fot. MOSiR

W najbliższą niedzielę (3 marca) kończy się sezon zimowy na torze Kalbar. Łyżwiarze nadal będą mogli korzystać z Krytego Lodowiska przy ul. Karowej, które będzie otwarte do końca marca.

Stały wzrost temperatury, duże nasłonecznienie oraz  często występujące opady deszczu, utrudniają utrzymywanie lodowej nawierzchni toru łyżwiarskiego. Z uwagi na te czynniki postanowiono z dniem 3 marca zakończyć sezon zimowy na torze łyżwiarskim Kalbar, podobnie jak robią to tory lodowe w Sanoku i Zakopanem. Łączy się to również z zakończeniem przez elbląskie kluby zimowego sezonu szkoleniowego. W mijającym sezonie na obiekcie rozegrano trzy edycje lokalnych  zawodów  z cyklu Szukamy Mistrzów, a także Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie szybkim, w których uczestniczyło 200 zawodników z całej Polski. Tor Kalbar był również chętnie odwiedzany przez mieszkańców Elbląga, którzy korzystać mogli ze ślizgawek ogólnodostępnych, a także przez liczną grupę dzieci i młodzieży szkolnej, która w okresie ferii mogła jeździć na Kalbarze bezpłatnie.
Zakończenie sezonu łyżwiarskiego na torze łączy się z rozpoczęciem prac przygotowujących obiekt do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych.
Wszystkim miłośnikom łyżew i użytkownikom toru Kalbar Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu serdecznie dziękuje za spędzony wspólnie czas, licząc na ponowne spotkania w sezonie 2019/20.

MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.