› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Elbląg. Ferie na sportowo

› inne ponad rok temu    18.01.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Ferie na sportowo  fot. MOSiR

Wszyscy młodzi mieszkańcy Elbląga wypatrują już z niecierpliwością rozpoczęcia ferii zimowych, które w naszym województwie potrwają od 21 stycznia do 3 lutego. I właśnie na dni wolne Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży szereg bezpłatnych zajęć oraz atrakcji sportowych.

W przygotowanym na tegoroczne ferie programie, MOSiR oferuje dzieciom udział w szeregu zajęć sportowo-rekreacyjnych, które będą się odbywały na hali sportowej, lodowisku, torze łyżwiarskim i na basenie. Każdy, kto czas wolny od zajęć szkolnych spędzi w mieście, zapewne znajdzie dla siebie coś ciekawego.

- Zależy nam na zachęceniu dzieci do aktywnego spędzania czasu podczas ferii, a po raz kolejny naszym hasłem przewodnim jest: „Ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo” - informuje Marek Kucharczyk, z-ca dyrektora MOSiR. - Stworzyliśmy program zajęć z wykorzystaniem możliwości jakie oferują nasze obiekty sportowe.

Jak co roku swoje drzwi dla dzieci i młodzieży otwiera Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej. Tu zajęcia odbywać się będą w dni powszednie od godz. 8:30 do 16:00. W czasie zajęć spróbować będzie można swoich sił w piłce nożnej, siatkówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym, a także karate i judo. Natomiast w drugim tygodniu ferii rozgrywane będą  turnieje we wspomnianych wyżej dyscyplinach. Nowością są warsztaty freestyle podczas których uczestnicy będą mieli możliwość nauki żonglerki piłką.

Kolejnym punktem programu ferii z MOSiR-em będą zajęcia na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Tu w godz. 10:00-12:15 na najmłodszych czekają  zajęcia rekreacyjne oraz siatkówka i koszykówka w wodzie. Na krytej pływalni odbędą się także zajęcia ze strzelectwa sportowego, które w roku ubiegłym cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na miłośników sportów zimowych czekają natomiast kryte lodowisko „Helena” oraz tor łyżwiarski „Kalbar”. Z zajęć na lodowisku będzie można skorzystać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-12:50 oraz 13:00-13:50. Natomiast z toru łyżwiarskiego „Kalbar” korzystać będzie można w godzinach 12:30-14:00.
Na lodowisku Helena odbędą się także zajęcia Zumby, na które zapraszamy w środy i piątki o godz. 11:00 oraz bokserskie ferie z Kontrą, które odbywać się będą we wtorki i czwartki od godz. 12:00.
W programie przewidziano także atrakcje dla miłośników jazdy na rowerze. I tak, w sobotę, 26 stycznia odbędzie się wycieczka rowerowa pod nazwą „Zimowa Bażantarnia” połączona  z warsztatami dotyczącymi bezpiecznej  jazdy rowerem po śniegu. Po zakończeniu zajęć dla uczestników zaplanowano wspólne ognisko z kiełbaskami.
 
Tegoroczne ferie zakończą się muzycznie w piątek, 1 lutego, o godz. 12:00 zabawą na lodzie. W programie konkursy z nagrodami, a imprezę poprowadzi DJ Szupix.
Szczegółowy program zajęć organizowanych pod nazwą „Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo”, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u.
MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.