› taniec ponad rok temu    18.02.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
EKT Jantar w formie fot. EKT Jantar

W ubiegłą sobotę, 16 lutego, pary Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wytańczyły znakomite wyniki w turniejach tanecznych. Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz zdobyli II miejsce w międzynarodowych zawodach International Open Standard Dance Sport Cup na Malcie. W tym samym czasie, w  Kurzętniku odbył się III OTTT o Puchar Wójta Kurzętnika, gdzie Jantarowcom w różnych kategoriach, również udało się zdobyć  miejsca na podium.

Pary Elbląskiego Klubu Tańca Jantar jak zwykle zaprezentowały najwyższy poziom w trakcie odbywających się w ten weekend turniejów tanecznych. Podczas International Open Standard Dance Sport Cup na Malcie, Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz wywalczyli srebro i stanęli na podium wśród najlepszych.

Podczas III OTTT o Puchar Wójta Kurzętnika elbląskie pary również wytańczyły wysokie miejsca:

W kategorii 8-9 H 4T Wiktor Śniecikowski-Orzeł  i Nancy Szatewicz zdobyli II miejsce na podium. Również na drugim miejscu uplasowały się pary: w kategorii 8-9 G 5T - Jarosław Surowiec i Julia Puchalska oraz w kategorii 10-11 E Komb. 6T - Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska, III miejsce, również w kategorii 10-11 E Komb. 6T wytańczyli Mariusz Zamiara z Amelią Saryk.

W kategorii 10-11 F Komb. 6T na podium stanęli: na drugim miejscu Łukasz Sarnowski i Justyna Reich, a na trzecim  Krzysztof Szostak i Amelia Szewczyk. Brązowy medal w kategorii 12-13 E Komb. 8T zdobyli Oskar Penke z Dominiką Rybską.

W kategorii 12-13 G 5T ex aequo na drugim miejscu uplasowały się pary Piotr Kusiuk i Lena Szczepańska oraz  Konrad  Koperczak i Wiktoria Sroka.

Zmagania elbląskich par w kategorii 10-11 D zakończyły się II miejscem dla Gabriela Pietrasa i Julii Kawy, w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.  W tej samej kategorii, w standardzie, III miejsce zdobyli Błażej Jezierski i Malwina Cybulska, a w tańcach latynoamerykańskich udało im się zdobyć złoto.

W kategorii 10-11 G 5T Kamil Kusiuk oraz Oliwia Dzida zdobyli III miejsce. W kategorii 12-13 D w tańcach standardowych  złoto wytańczyli Woliński Bartosz i Konarzewska Maja, w łacinie zdobyli srebro. W tej samej kategorii w tańcach standardowych Krawczyk Olaf i Ulkowska Klaudia zdobyli brąz.

Na podium również stanęła para Filip Smolarek i Otylia     Walińska - wywalczyli srebrny medal w kategorii 12-13 F Komb. 6T. Złoty medal - w kategorii pow.15 E Komb. 8T - trafił do Jakuba Arapinowicza i Kamili Kurkowskiej. Znakomicie zaprezentowali się również  Jarosław i Katarzyna Szar, którzy dwa razy stanęli najwyżej na podium za najlepiej zatańczone tańce standardowe i latynoamerykańskie w kategorii Senior I D LA. W  kategorii solistki OPEN 4T pierwsze miejsce zdobyła Michalina Szostak

Poniżej wszystkie zdobyte miejsca zawodników Elbląskiego Klubu Tańca JANTAR turnieju w III OTTT o Puchar Wójta Kurzętnika: