› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

EKS Start Elbląg. Sytuacja finansowa nie jest dobra, ale klub bierze udział w rozgrywkach

› piłka ręczna ponad rok temu    6.09.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
EKS Start Elbląg. Sytuacja finansowa nie jest dobra, ale klub bierze udział w rozgrywkach fot. archiwum Elblag.net

Braki w budżecie EKS Startu Elbląg są bardzo duże. Około 2 miesiące temu pisaliśmy, że najbliższy sezon rozgrywkowy brakuje 200 tys. zł. Klub zaapelował o wsparcie do kibiców. W dniu 9 lipca na portalu wspieram.to rozpoczęła się zbiórka pieniędzy, dzięki której ostatecznie udało się pozyskać 2,9 tys. zł. To kropla w morzu potrzeb, ale Start wystartwał w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. 

1 września, w pierwszym spotkaniu ligowym obecnego sezonu, dopiero seria rzutów karnych rozstrzygnęła na korzyść Startu Elbląg wynik meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Elblążanki zremisowały w regulaminowym czasie 23:23. Na szczęście wygrały w karnych 5:4 i zdobyły cenne punkty. 

W rozmowie z nami dyrektor EKS-u Startu Elbląg Łukasz Kuliński (funkcję tę pełni od 11 czerwca bieżącego roku) odniósł się do zakończonej niedawno zbiórki:

Jest to jedna z form wsparcia klubu. Nie ukrywam, że sytuacja w klubie nie jest kolorowa. Nie są to oszałamiające kwoty, ale pieniądze się przydadzą. Na pewno za każdą złotówkę dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

Na pytanie o sytuację w klubie i to, czy jest zagrożenie wycofaniem z rozgrywek dyrektor EKS-u odpowiedział:

Nie chciałbym wypowiadać się jaka jest sytuacja. Walczymy, żeby pozyskać środki. Klub wystartował, zgłosił się do rozgrywek. W pierwszym meczu  na wyjeździe w Piotrkowie dziewczyny po rzutach karnych wygrały i przywiozły cenne punkty.

Na uwagę zasługuje nowa inicjatywa Startu.

Dwa razy w miesiącu planujemy wizyty w szkołach. Zawodniczki będą odwiedzały szkoły. Chcemy pokazać dzieciom, czym jest piłka ręczna także w przedszkolach

– poinformował nas dyrektor Startu. Wyraził również nadzieję, że ta dyscyplina w przyszłości zagości także w nowo otwartej szkole sportowej przy Agrykola:

Miasto traktuje piłkę ręczną jako dyscyplinę priorytetową i mam nadzieję, że w przyszłości zagości ona w szkole sportowej.

  Dużą nadzieję dają różne inicjatywy mające na celu popularyzację tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży.

W IV Liceum Ogólnokształcącym powstał Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej. Bardzo cenną inicjatywą jest Handballowy Elbląg (pełna nazwa: Akademia Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg – przyp. red.). Wioletta i Tomasz Janaczek dwa lata temu zaczęli tworzyć Akadamię. Zakładaliśmy, że będzie 5-60 dzieci, a już jest ich 180

– dodał dyrektor Łukasz Kuliński. 

Warto nadmienić, że IV Liceum Ogólnoształcące w Elblagu jest obecnie jedyną szkołą ponadgimnazjalną w województwie warmińsko–mazurskim, w której funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.