› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Drużynowo po medal Piekarczyka

8 dni temu    14.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Drużynowo po medal Piekarczyka fot. Nadesłane

Jak zwiększyć sportowe emocje? Dzieląc je z innymi. Wystarczy 5 osób (lub więcej), aby podczas XIV Biegu Piekarczyka, który odbędzie się 4 czerwca, wspólnie pokonać 10 km i powalczyć o nagrody. A w grupie będzie to znacznie prostsze.

Podczas 10 km biegu każdego może złapać kryzys. Jest wiele sposobów na to, aby go pokonać. My proponujemy najlepszy – bieganie w drużynie. Dlaczego? Z co najmniej 5 powodów.

W grupie siła – gdy jedna osoba słabnie, druga ją wzmacnia. W grupie przyjemniej – gdy stawiasz mniej więcej 20 tysięcy kroków na trasie, spędzasz tam dużo czasu. Lepiej dzielić go z osobami, które znasz i lubisz. W grupie szybciej – efekt peletonu. Nawzajem się napędzacie i utrzymujecie tempo. W grupie sprawniej – działacie jak jeden organizm. Lider motywuje do działania, a pozostali przekraczają swoje granice i pokonują słabości. W grupie lepiej – razem ustalacie cel i go realizujecie. Chcecie wygrać – biegniecie szybciej, chcecie się bawić – biegniecie dla przyjemności.

Do wspólnej zabawy zapraszamy więc drużyny reprezentujące firmy, stowarzyszenia, instytucje czy po prostu grono przyjaciół. Aby zgłosić drużynę na XIV Bieg Piekarczyka należy zebrać minimum 5 osób, które w pełni zarejestrują się i opłacą udział w imprezie tutaj. W zespole mogą wystartować osoby od 16 roku życia. Koszt udziału to 60 zł (cena do 15 maja). Warto więc opłacić start wcześniej i uniknąć większej ceny.

Skład drużyny i jej nazwę należy przesłać później mailem na adres imprezy@mosir.elblag.eu, do 30 maja 2023 roku. Wygrywa drużyna, której sumy indywidualnych czasów pierwszych 5 osób będą najniższe.

Szczegóły i regulamin imprezy jest dostępny na biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XIV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.