› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Dobry występ elbląskich sportowców w Spale

ponad rok temu    8.12.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dobry występ elbląskich sportowców w Spale fot. Nadesłane

6 grudnia br. w Spale na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich odbyły się VI Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa "Czwartków Lekkoatletycznych". W zawodach wystąpili także reprezentanci naszego miasta, uczniowie szkół podstawowych.

Najlepszy wynik wśród elblążan uzyskał Błażej Bąk (SSP 3). Na dystansie 1000 m uzyskał czas 3:13.00 sek. i zajął bardzo dobre 5 miejsce. Tuż poza finałem biegu na 60 m znalazła się Michalina Trochimczuk (SP 18), której wynik z eliminacji 9.13 sek., dał w stawce sprinterek 9 miejsce.

Wyniki pozostałych reprezentantów: 10 miejsce w skoku w dal - Kalina Banaszczuk (SP 21) 4.12 m, 12 miejsce w biegu na 1000 m - Jakub Zieliński (SSP 3) 3:37.56 sek., 13 miejsce w biegu na 300 m - Ksawery Dzik (SSP 3) 52.07 sek.

Młodzi elblążanie od września 2016 roku mają okazję uczestniczyć w ogólnopolskim programie pn. "Czwartki Lekkoatletyczne". Z tej okazji nasze środowisko wspierane od tego roku przez Zespół Szkół i Placówek Sportowych otrzymało zaproszenie do udziału w okolicznościowych zawodach, zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży". Występ w Spale, dla naszych uczniów był kolejnym, cennym doświadczeniem, a także okazją do spotkania z medalistą olimpijskim, najszybszym "białym" sprinterem na świecie (100 m - 10.00 sek.) panem Marianem Woroninem.

Już dzisiaj zapraszamy na Elbląski Halowy Czwartek Lekkoatletyczny, który planujemy zorganizować w sali Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu (ul. Agrykola 6) w okresie ferii zimowych w dniu 3 lutego 2022 r. Zapraszamy.

Jacek Licznerski - ZSiPS w Elblagu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.