› piłka ręczna ponad rok temu    21.12.2012
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 9 / 100%
Do trzech razy sztuka? Nie tym razem: AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 30:27 fot. archiwum elblag.net

Meczem wyjazdowym do Koszalina kończyły rok 2012 nasze piłkarki. Niestety nie był to udany wyjazd, ponieważ akademiczki pokonały EKS START 30:27.

Elblążanki jechały do Koszalina w świetnych nastrojach, po ostatnich dwóch wygranych meczach miały ku temu powody. Wprawdzie gospodynie miały przewagę rozgrywania meczu na swojej hali, to jednak po cichu kibice Startu liczyli na kolejne zwycięstwo.

Pierwsza połowa układała się znakomicie, pod dyktando elblążanek, do przerwy nawet prowadziły 18:16. W drugiej części spotkania podopieczne Waldemara Szafulskiego, po udnych interwencjach bramkarki Solomiya Shyverska powoli, ale konsekwentnie odrabiały straty i ostatecznie wygrały cały mecz 30:27.

KU AZS Politechnika Koszalin - EKS START Elbląg 30:27 (16:18)

KU AZS Politechnika Koszalin: Shyverska, Piechnik - Matuszczyk 12, Dworaczyk 7, Dąbrowska 5, Bilenia 2, Koprowska 2, Muchocka 2, Chmiel, Odrowska.
Kary: 8 min.

EKS START Elbląg: Dzhukeva, Kędzierska, Kordunowska - Wolska 5, Białoszewska 4, Szymańska 4, Cekała 3, Janaczek 3, Matouskova 3, Aleksandrowicz 2, Jędrzejczyk 2, Jałoszewska 1, Woronko.