› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Dietetyk dostępny online – zalety internetowej konsultacji

› inne ponad rok temu    10.12.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dietetyk dostępny online – zalety internetowej konsultacji

Coraz więcej dziedzin życia przenosi się obecnie do internetu; spora grupa osób w sieci szuka również sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie muszą polegać wyłącznie na ogólnych wskazówkach, przypadkowo znalezionych dietach i suplementach. Dietetyk online przeprowadzi konsultację i dobierze plan treningowy bez konieczności wychodzenia z domu.


1. Dla kogo dietetyk online?

2. Zbilansowana dieta dopasowana do potrzeb

3. Treningi i ich rola podczas odchudzania

4. Suplementacja – zbędna czy konieczna?


Rynek usług związanych ze zdrowym stylem życia nieustannie się rozwija i dostosowuje do oczekiwań klientów. Nie sprawia to jednak, że znalezienie w internecie godnej zaufania osoby, która opracuje dietę i plan treningowy, jest łatwe. Jakub Piotrowski dietetyk w Szczecinie i online ma doświadczenie w różnych formach komunikacji z klientami, dzięki czemu mogą oni liczyć na zindywidualizowaną poradę.


1. Dla kogo dietetyk online?

Wiele osób zwleka z wizytą u dietetyka, tłumacząc się brakiem czasu, częstymi wyjazdami utrudniającymi regularne konsultacje lub wątpliwościami wobec tej formy walki z nadwagą. Jednak to właśnie pomoc specjalisty może okazać się impulsem, który pozwoli zmienić podejście do zdrowej diety. Wszystkim, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w tradycyjnych spotkaniach, ma szansę pomóc dietetyk online. Wszystkie informacje przekazywane są w oparciu o specjalnie przygotowany formularz, telefon lub komunikator wideo. Taką formę kontaktu z dietetykiem docenią osoby starsze, młode mamy lub osoby spędzające długie godziny w pracy.


2. Zbilansowana dieta dopasowana do potrzeb

Chęć utraty zbędnych kilogramów kojarzy się przede wszystkim z koniecznością przejścia na dietę i ograniczeniem ilości spożywanych kalorii. Dla wielu osób jest to równoznaczne ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych i wprowadzenia do jadłospisu niekoniecznie lubianych produktów. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku indywidualnie ustalanej diety można wskazać dietetykowi, czego wolelibyśmy w niej unikać, przez co łatwiej będzie dostosować się do zaleceń. Wśród diet oferowanych przez Jakuba Piotrowskiego dietetyka w Szczecinie i online znajdziemy nie tylko te, służące utracie wagi, ale także dopasowane do stanu zdrowia, nietolerancji pokarmowych lub potrzeb sportowców czy wegetarian.


3. Treningi ich rola podczas odchudzania

O tym, jak ważna jest codzienna aktywność, nie trzeba przekonywać nikogo. Treningi przygotowane przez profesjonalistę są bardzo istotną częścią procesu utraty wagi. Stała motywacja ze strony dietetyka i trenera może okazać się tym elementem, który pomoże wykształcić nowe nawyki. Ćwiczenia przyspieszą odchudzanie, ale warto pamiętać, że na początku może nastąpić wzrost masy mięśniowej. Dzięki doświadczeniu osoby odpowiedzialnej za plan treningowy klient będzie przygotowany na takie sytuacje i nie doprowadzą one do porzucenia ćwiczeń.


4. Suplementacja – zbędna czy konieczna?

W internecie i aptekach można znaleźć wiele suplementów, które w założeniu zapewniają szybką utratę wagi. Niestety trzeba zdawać sobie sprawę, że to wyłącznie reklamowe slogany, a żaden preparat nie zastąpi dobrze dobranej diety i aktywności. Dietetyk może jednak zalecić suplementację, która pomoże osiągnąć oczekiwane rezultaty, jednak z pewnością nie będzie namawiał klientów do zastępowania w ten sposób posiłków. Trwałość osiągniętych rezultatów zależy od realnej zmiany stylu żywienia, a suplementacja jest tylko jednym z elementów wspomagających ten proces.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.