Derby juniorów w lidze wojewódzkiej dla Olimpii Elbląg

› piłka nożna ponad rok temu    29.09.2014
komentarzy 0 ocen 8 / 75%

W lidze juniorów młodszych Olimpia Elbląg, trenowana przez Janusza Buczkowskiego, wygrała 3-1 z Concordią Elbląg. Szkoleniowiec gości Wojciech Grzyb, były zawodnik Ekstraklasy, tym sposobem przegrał pierwsze spotkanie ze swoim zespołem. Nowym liderem gospodarze.

Przed tym starciem, na stadionie przy ul. Skrzydlatej, Concordia broniła pierwszego miejsca w lidze wojewódzkiej. Dotychczas jeszcze nie przegrała. Olimpia natomiast zaliczyła wpadkę z Naki Olsztyn na wyjeździe. Jednak po dobrym widowisku zdołała ograć rywala.

W 8 minucie rzut wolny dla gospodarzy. Piłka zagrana na około 25 metr od bramki Concordii Elbląg do Mateusza Kamińskiego, który pięknym strzałem posłał futbolówkę między słupki. - Graliśmy w pierwszej części z wiatrem - mówi trener Janusz Buczkowski. Elblążanie nadal atakowali i w 18 minucie wykorzystali błąd bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk. Adam Konieczny przejął piłkę i trafił w poprzeczkę. Jednak w tej chaotycznej sytuacji Jakub Perliński zdołał strzelić bramkę.

Concordia odpowiedziała w 27 minucie spotkania. Przejęcie w środkowej strefie jednego z graczy klubu z Krakusa, prostopadłe podanie do Aleksandra Goli, który w sytuacji sam na sam zmniejsza przewagę Olimpii Elbląg. To nie zniechęciło Żółto Biało Niebieskich do zdobywania następnych bramek. W 38 minucie rzut wolny z 16 metrów i Adam Konieczny zdobywa gola. Bramkarz w tej sytuacji był trochę zasłonięty, a to wykorzystał zawodnik gospodarzy. W drugiej połowie obydwa zespoły miały jeszcze szanse jednak Olimpia Elbląg nie pozwalała na zbyt dużo przeciwnikowi.

- Jak na tę ligę to spotkanie mogło się podobać kibicom. Walczymy o to by zająć jedno z pierwszych dwóch miejsc, dających awans do fazy makroregionalnej. W tym starciu najważniejsze było zdobycie trzech punktów. Chcemy wszystko do końca wygrywać - dodaje trener Buczkowski.

Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg 3-1 (3-1)

Bramki: Kamiński 8', Pernicki 18', Konieczny 37' - Gola 27