› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Czy warto inwestować w słuchawki bezprzewodowe?

› inne ponad rok temu    26.03.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy warto inwestować w słuchawki bezprzewodowe?

W czasach, gdy każdy ma do dyspozycji smartfona, czyli bardzo wygodny odtwarzacz multimediów, takich jak muzyka, filmy, czy audio booki, trudno obyć się bez dobrych słuchawek. Każdy używa ich nieco inaczej oraz w innych sytuacjach, więc warto zastanowić się, jakie słuchawki najlepiej kupić, by były komfortowe w codziennej eksploatacji i zapewniały odpowiednio wysoką jakość dźwięku.

 1. Jak działają słuchawki bezprzewodowe?
 2. Dlaczego warto kupić słuchawki bezprzewodowe?
 3. Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe?

Zaopatrując się w słuchawki, można zdecydować się na klasyczną wersję z kablami, jak i na wariant bezprzewodowy. Ten drugi ma wiele zalet, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość osób szuka sprzętu do użytkowania w ruchu, a plączące się kable z pewnością tego nie ułatwiają. Przed podjęciem decyzji o tym, czy warto kupić takie słuchawki, warto jednak przenalizować, kiedy naprawdę się przydają i jakie mają zalety.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe, jeśli chodzi o jakość dźwięku, nie różnią się od klasycznych wersji funkcjonujących dzięki miedzianym kablom. Warianty bezprzewodowe zamiast kabli wykorzystują sygnał transmitowany przez bluetooth. Ma on wystarczająco dużą prędkość, że można za jego pomocą efektywnie przesyłać sygnał audio i wideo nawet w bardzo wysokiej jakości. To z kolei pozwala na wykorzystanie w słuchawkach używanych bezpośrednio przy odtwarzaczu multimedialnym, takim jak smartfon lub komputer, a także do wykorzystania w urządzeniach używanych w odległości kilku metrów od bazowego nadajnika sygnału.

W praktyce oznacza to, że słuchawki bezprzewodowe mogą być używane do odsłuchiwania multimediów na urządzeniu znajdującym się w danym pomieszczeniu lub nawet w danym budynku. Nie trzeba znajdować się bezpośrednio obok, gdyż zasięg w zależności od modelu może wynieść nawet kilkanaście metrów. Dzięki wykorzystaniu stabilnej technologii transmitowany sygnał nie miewa zakłóceń, a dźwięk jest czysty, tak samo jak w transmisji poprzez kabel.

Dlaczego warto kupić słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki nieposiadające kabli mają wiele zalet funkcjonalnych. Najczęściej powtarzającym się argumentem przemawiającym za takimi słuchawkami jest wygoda. Niewątpliwie walka z plączącymi się kablami słuchawek to coś, co zna każdy, kto używa ich na co dzień. W wersji bezprzewodowej ten kłopot znika, a słuchawki wystarczy włożyć do uszu. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza dla osób, które użytkują słuchawki w ruchu, podczas pracy, aktywności sportowej, lub w czasie przemieszczania się po mieście. Ogromną zaletą słuchawek bezprzewodowych jest to, że mają większą trwałość. Jedną z najczęściej powtarzających się usterek słuchawek jest zniszczony kabel, który ulega fizycznemu przerwaniu poprzez intensywną eksploatację. Zaopatrując się w słuchawki bezprzewodowe, nie trzeba się o to martwić, a sprzęt wytrzyma o wiele dłużej, niż tradycyjne słuchawki.

Kolejną z zalet jest to, że tego typu słuchawki są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami umożliwiającymi transmisję danych poprzez bluetooth. Jest to więc bardzo wygodne, gdyż za ich pomocą można połączyć się z komputerem stacjonarnym, tabletem, czy smartfonem. Łączenie jest zaś bardzo intuicyjne i błyskawiczne, więc można sprawnie przełączać się pomiędzy różnymi urządzeniami bez konieczności podłączania kabelka do kolejnych z nich.

Osoby, dla których najważniejsza jest jakość dźwięku, również będą w stanie zadowolić się takim wariantem słuchawek, gdyż aktualnie produkowane modele są w stanie zagwarantować jakość dźwięku tak samo dobrą, jak klasyczne słuchawki z kablem, nawet te wysokiej klasy.

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe?

Kupując słuchawki bezprzewodowe, trzeba je dobrać do charakteru użytkowania. Producenci przewidują różnice w budowie poszczególnych wersji. Zazwyczaj rozróżnia się je ze względu na przeznaczenie:

 • słuchawki do telewizora,
 • słuchawki do gier,
 • słuchawki do rozmów,
 • słuchawki sportowe.

Jak widać, są to skrajnie odmienne sposoby wykorzystania. Wersje zaprojektowane do słuchania muzyki i oglądania telewizji nie będą tak dobrze nadawały się do aktywności ruchowej, chociażby ze względu na wielkość i trzymanie się na uszach. Wersje sportowe są bowiem tak zaprojektowane, by dobrze się trzymały i nie wymagały ciągłego poprawiania. Ponadto często mają podwyższony stopień odporności na wstrząsy lub wilgoć.

Podejmując decyzję o tym, który model będzie odpowiedni, należy jeszcze wziąć pod uwagę wytrzymałość baterii, czas ładowania, a także zasięg. Różnice w tych parametrach są bardzo zróżnicowane w zależności od konkretnych modeli i tego, do czego są przeznaczone.

Ponadto trzeba też uwzględnić typ słuchawek. Mogą to być wersje nauszne i douszne. Różnią się przede wszystkim wielkością, za czym idzie też funkcjonalność i komfort użytkowania. Większość modeli oferujących dźwięk najwyższej jakości jest dostępnych w wersjach nausznych, ale nie zawsze to jest regułą, więc do zakupu trzeba podejść indywidualnie, analizując parametry konkretnych wariantów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.