› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Czy sandały sportowe to dobry wybór na wycieczkę w góry?

› inne ponad rok temu    23.03.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy sandały sportowe to dobry wybór na wycieczkę w góry?

Przygotowując się do wyjazdu w góry, często stajemy przed wieloma dylematami, które odnoszą się do wyboru odzieży i obuwia sportowego. W miesiącach letnich całe ciało narażone jest na oddziaływanie wysokich temperatur, a co za tym idzie — na utratę dużej ilości wody lub ryzyko wystąpienia niebezpiecznych pęcherzów na stopach. Planując wycieczkę w góry, warto zastanowić się jaki typ obuwia wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów butów trekkingowych, jednakże najnowsze modele sandałów sportowych staja się coraz bardziej pożądanym przez wędrowców produktem. Czy jednak warto dokonać takiego zakupu? Czym charakteryzują się dobre sandały sportowe?

Czym wyróżniają się sandały sportowe?

Dobry produkt zawsze cechuje się wysoką jakością wykonania, wytrzymałymi materiałami, a także dobrą klasą ścieralności. Istotne jest także dobre zapięcie buta, który pomimo tego, iż odsłania dużą część stopy, to jednak powinien idealnie do niej przylegać i utrzymywać ją w stałej pozycji. Podczas ciepłych miesięcy sandały trekkingowe mogą wydawać się najlepszym rozwiązaniem. W przypadku wycieczek górskich polecane są dwa rodzaje obuwia tego typu: zabudowane i otwarte. Pierwsze z nich są jednak nieco lepsze, ze względu na wyższy poziom ochrony stopy przed uszkodzeniami. Pomimo tego, że sandały te są zabudowane, to wciąż charakteryzują się optymalnym stopniem wentylacji,

Sandały trekkingowe otwarte utrzymują stopę jedynie dzięki paskom, które najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego. Należy jednak pamiętać, że otwarta przestrzeń w bucie może prowadzić do niebezpiecznych uszkodzeń powierzchni stopy podczas górskich wędrówek. Dodatkowo obuwie tego typu nie chroni ciała przed przemoknięciem w przypadku letnich ulew. 

Czy warto kupić sportowe sandały?

Dla osób często podróżujących w góry jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala zapewnić stopie odpowiedni poziom wentylacji podczas wędrówki w ciepłych miesiącach. Warto jednak za każdym razem zaopatrzyć się także w dodatkowe buty, które będą chronić stopę w znacznie większym stopniu. Sandały sportowe są wygodne i okazują się doskonałą opcją w przypadku wysokich temperatur na szlaku.

Decydując się na zakup damskich sandałów sportowych, trzeba zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, producenta, sposób zapięcia oraz materiał wyściółki. Wysokiej klasy buty pozwalają zapewnić stopie odpowiedni poziom wentylacji i ochronę przed uszkodzeniami.

Kiedy warto zakładać sandały sportowe? 

Sandały trekkingowe są świetnym rozwiązaniem, gdy wybieramy trasy o niskim stopniu trudności i niezbyt dużym nachyleniu. W przypadku, gdy wyjeżdżamy na dłuższy urlop i planujemy wycieczki na różnego rodzaju szlaki, warto zabrać ze sobą dwa rodzaje obuwia: zabudowane, wysokie buty trekkingowe oraz sandały sportowe damskie, które z powodzeniem możemy mieć na nogach w czasie mniej wymagających wycieczek. Sprawdzą się one przede wszystkim na utwardzonej drodze, na płaskich szlakach, na trawie, asfalcie, piasku lub na drodze żwirowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.