dd Cztery medale elblążan w Pucharze Wojewody Pomorskiego
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Cztery medale elblążan w Pucharze Wojewody Pomorskiego

6 miesięcy temu    20.12.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Cztery medale elblążan w Pucharze Wojewody Pomorskiego fot. WKS Flota Elbląg

Cztery medale, w tym dwa złote, przywieźli zawodnicy WKS Flota Elbląg z zawodów o Puchar Wojewody Pomorskiego w strzelectwie sportowym. Zakończyli tym samym starty zawodnicze w obecnym roku kalendarzowym.

Na strzelnicach należących do klubu KS Senior LOK Gdańsk odbyła się trzecia edycja zawodów o Puchar Wojewody Pomorskiego w strzelectwie sportowym. Rozegrano pięć konkurencji karabinowych i pistoletowych, zarówno kulowych jak i pneumatycznych.

Reprezentacja Elbląga z klubu WKS Flota Elbląg zdobyła w sumie 4 medale - dwa złote (Wiktoria Gabis w karabinie sportowym i karabinie pneumatycznym), srebrny (Marcin Musiał w pistolecie pneumatycznym) i brązowy (Mateusz Stalmirski w karabinie pneumatycznym).

To był dla nas udany wyjazd. Nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca w większości konkurencji. Cieszę się, że w ten sposób mogliśmy zakończyć ten rok

- mówi Jerzy Domeracki, trener WKS Flota Elbląg.

Koniec startów oraz przerwa Świąteczna i noworoczna są dobrym momentem na podsumowanie całego roku 2018 w elbląskim strzelectwie sportowym.

W 2018 roku WKS Flota Elbląg wywalczył klubowe mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego w karabinie sportowym oraz wicemistrzostwo w pistolecie sportowym. Największe sukcesy odnieśli jednak indywidualni zawodnicy.

15 letnia Wiktoria Gabis została wicemistrzem Polski młodzików w karabinie sportowym. Otrzymała tym samym od ministerstwa sportu tzw. pierwsze koło olimpijskie oraz została przedstawiona do kadry wojewódzkiej na 2019 rok. Wiktoria zdobyła również dwa brązowe medale na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w dyscyplinach karabinowych a także została indywidualnym mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego w karabinie pneumatycznym.

14 letni Mateusz Stalmirski wywalczył 10 miejsce na mistrzostwach Polski młodzików oraz zdobył medale na mistrzostwach wojewódzkich. "To młody i bardzo obiecujący zawodnik, z którym wiążemy duże nadzieje"- mówi trener Mateusza Jerzy Domeracki.

Zawodnicy WKS Flota Elbląg pokazali się również na zawodach rangi międzynarodowej. W trakcie Międzynarodowych Zawodów Klasyfikacyjnych "Zaślubiny z Morzem", rozegranych w lutym w Pucku, brązowy medal kategorii juniorów zdobył Michał Flakowski w pistolecie pneumatycznym.

Nasz klub istnieje dopiero od pięciu lat a już udało nam się wychować wicemistrza Polski oraz medalistów zawodów międzynarodowych. To bardzo budujące i obiecujące początki

- mówi Jerzy Domeracki. 

Mam nadzieję, że strzelectwo sportowe będzie nadal rozwijać się w Elblągu a nasza praca z młodzieżą wyda kolejne, dobre owoce. Dlatego zapraszamy nowe osoby na treningi 

- dodaje.

Aby wesprzeć młodych strzelców z Elbląga, zachęcamy do oddawania na nich głosu w Plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców 2018 roku Dziennika Elbląskiego. Głosowanie trwa do 15 lutego. Zagłosować można na Wiktorię Gabis, wysyłając sms o treści de.sc.9 na numer 71160 oraz na Mateusza Stalmirskiego, wysyłając sms de.sc.53  na numer 71160.

WKS Flota Elbląg

strzelwksel.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jacoby
6 miesięcy temu 1
Był kiedyś "WKS Orlik Elbląg"..
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.