› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Czas podsumowań w piłkarskiej lidze MOSiR

5 miesięcy temu    11.06.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czas podsumowań w piłkarskiej lidze MOSiR fot. MOSIR Elbląg

Kolejny, dziesiąty już sezon Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD przeszedł do historii. Poznaliśmy już wszystkich medalistów oraz króla strzelców rozgrywek. Warto zatem prześledzić miniona kampanię i sprawdzić, co ciekawego działo się na miejscowych boiskach.

O tytuł najlepszej amatorskiej ekipy w mieście rywalizowało 11 drużyn. Po rundzie jesiennej wycofał się zespół Orlikowa Ekipa, zatem jego wyniki zostały anulowane. Spotkania rozgrywano na dwóch boiskach typu Orlik. Na przemian na obiekcie przy ul. Mickiewicza i Piłsudskiego. Pojedynki trwały dwa razy po 15 minut. Dla uczestników gra w tej lidze była połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Wszyscy oni mogli się trochę odstresować po pracy lub nauce oraz powalczyć o atrakcyjne nagrody.

W poprzednim, niedokończonym sezonie, tytuł mistrza przypadł zawodnikom Metrotestu. Oni byli zatem głównym kandydatem do kolejnego triumfu. Kilka innych zespołów jednak także mierzyło wysoko, zatem rozgrywki zapowiadały się bardzo emocjonująco.

Od początku wykrystalizowała się trójka, która zdominowała ligę. W jej skład weszły oczywiście Metrotest, a także drużyny PUB Sąsiedzi i IWO Skraw Team. Pomiędzy tymi zespołami najlepiej radził sobie obrońca tytułu, co wpłynęło na jego sukces. Srebrny medal wywalczyli gracze IWO, a brązowe zdobyli Sąsiedzi. Natomiast pozostałe drużyny toczyły ze sobą w miarę wyrównany bój.

W składach znajdowało się łącznie 176 zawodników, którzy wpisali się na listę strzelców 531 razy. Daje to całkiem wysoką średnią prawie 6 bramek na każde spotkanie. Najwięcej zdobyła ich ekipa Metrotestu, strzelając 84 gole. Królem strzelców został jednak zawodnik IWO - Damian Nazarek, który zaskakiwał bramkarzy aż 28 razy. Przy tym w 6 pojedynkach zdobył hat tricka. Najwięcej goli w pojedynczym starciu ustrzelili Michał Jaworski, który 5 razy zmieścił futbolówkę w siatce Elektryków, oraz Adam Siemaszko z AS-TRANS w spotkaniu z Old Youngs. A najwyższe zwycięstwo w lidze zanotowali zawodnicy IWO, wygrywając z ekipą Elektryków 10:2.

Wręczenie medali i pucharów dla trzech najlepszych ekip odbędzie się 20 czerwca na Placu Jagiellończyka podczas XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka około godz. 13.15. Gratulujemy najlepszym, dziękujemy wszystkim za udział w naszej lidze i zapraszamy do gry w kolejnej edycji. Szczegóły rozgrywek, tabela, wyniki i strzelcy dostępne są na stronie mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe. Sponsorem Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów PELA jest firma HYDROBUD.

Tekst i fot. MOSiR
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.