› koszykówka ponad rok temu    26.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
4 zdjęćCzas na finały NATI ŚGO Basket Ligi       fot. MOSiR w Elblągu

Po sześciu miesiącach rozgrywek Elbląskiej Ligii Koszykówki Amatorskiej NATI ŚGO Basket Ligi do rozegrania pozostały już tylko 4 mecze. Mecze najważniejsze, bo o pierwsze i o trzecie miejsce w sezonie 2018/2019.

W drodze do finału Czarna Kobra dwukrotnie pokonała w półfinałach Normal Crew w stosunku 70:57 i 67:64 pomimo dość wyrównanych wyników cały czas kontrolując sytuację. Natomiast w drugich meczach par półfinałowych w których spotkały się zespoły ŚGO Pasłęk i Silnika od Zastawy niewiadomych było znacznie więcej. Po pierwszym półfinale wygranym przez Silnik od Zastawy różnicą 10 punktów 63:53 otwarte pozostawało pytanie, czy taka zaliczka wystarczy do wejścia do finału. Po dwóch kwartach drugiego meczu półfinałowego okazało się, że nie wystarczy. W pierwszej kwarcie Silnik od Zastawy zdołał jeszcze utrzymać status quo i remisując ją 17:17 zachowało przewagę w dwumeczu. Druga kwarta to był jednak popis gry koszykarzy z Pasłęka, którzy zdemolowali przeciwników 24:5 i z dużą nawiązką wyszli na prowadzenie w dwumeczu. W trzeciej kwarcie walka była bardziej wyrównana i tą część wygrał Silnik od Zastawy 19:17. Kropkę nad i drużyna ŚGO Pasłęk postawiła w kwarcie czwartej, którą wygrała 27:18 i weszła do finału zdobywając w dwumeczu łącznie 138 punktów przy 122 Silnika od Zastawy.

Mecze półfinałowe rozstrzygnęły kto zagra w wielkim finale, który zacznie się 29 marca o godzinie 19:45 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu przy ulicy Zajchowskiego. Spotkają się wtedy zespoły Czarnej Kobry – obrońcy tytułu oraz ŚGO Pasłęk – pretendenci do tego tytułu. W meczu o trzecie miejsce zagrają w ten sam dzień, ale wcześniej bo o godzinie 18:30, drużyny Normal Crew i Silnika od Zastawy.

Aktualny terminarz rozgrywek widoczny jest TUTAJ.

Zapraszamy także na pierwszy mecz finału oraz pierwszy mecz o trzecie miejsce, które rozegrane zostaną w środę, 27 marca w hali sportowej SP nr 12 w Elblągu przy ulicy Zajchowskiego. Początek rozgrywek tradycyjnie o godzinie 19:00.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.

Sponsorami Elbląskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej są: firma NATI - producent opakowań oraz transport i spedycja i Świąteczne Granie Ofiarowanie (ŚGO) Tomasz Iwanicki z Pasłęka.