Czarna Kobra najlepsza na półmetku

› piłka nożna ponad rok temu    9.01.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek Nati Basket Ligi prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na półmetku koszykarskich zmagań liderem pozostaje zespół Czarna Kobra, który ma dwa punkty przewagi nad dwoma najgroźniejszymi rywalami.

Takiego finału pierwszej rundy można się było spodziewać już kilka tygodni temu. Czarna Kobra, która szybko objęła prowadzenie w ligowych rozgrywkach, animuszu nie straciła także w końcówce pierwszej rundy i na półmetku okupuje fotel lidera. Najlepsza jak dotychczas drużyna Nati Basket Ligi w ostatnim czasie rozegrała dwa mecze i oba wygrała. Najpierw lider uporał się z ekipą Normal Crew. Czarna Kobra swoją dominację potwierdziła w trzech pierwszych kwartach, które wygrała. Najlepiej poradziła sobie w kwarcie drugiej, zwyciężając 24:7, natomiast w pierwszej mieliśmy wynik 16:13, a w trzeciej 15:13. Normal Crew najbardziej postawiło się w ostatniej partii meczu, wygrało 20:18, ale losów meczu zmienić już nie zdołali i pojedynek zakończył się wynikiem 73:53. Nieco trudniejsze zadanie Czarna Kobra miała w starciu z wiceliderem rozgrywek ekipą ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano. I choć początek należał do lidera, to ER-DJE-TJE do końca starało się powalczyć o korzystny wynik. Pierwsza kwarta zadziwiła chyba wszystkich sympatyków koszykówki. Mało kto spodziewał się, że Czarna Kobra nie pozwoli rywalom rzucić ani jednego punktu. Sama zdobyła ich 17 i już na początku wypracowała sobie sporą przewagę. W drugiej kwarcie dorzuciła jeszcze kolejne punkty i mogła spokojnie przystąpić do drugiej części meczu. Tylem, że po przerwie ER-DJE-TJE poprawiło nieco swoją grę i już nie pozwoliło rywalom na tak dużą przewagę. I choć tym razem obie kwarty zakończyły się wygraną ER-DJE-TJE , to po końcowej syrenie ze zwycięstwa i tak cieszyła się Czarna Kobra, która wygrała 63:41.

Ciekawa walka rozgrywa się także za plecami lidera. Zarówno ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano jak i Obrońcy Tytułu ABCD mają taką samą ilość punktów i do lidera tracą zaledwie dwa oczka. Obie ekipy spotkały się ze sobą na zakończenie pierwszej rundy i zaprezentowały kibicom ciekawe widowisko. Lepiej mecz rozpoczęli koszykarze ER-DJE-TJE i pierwszą kwartę wygrali 12:9. Jeszcze lepiej poradzili sobie w partii drugiej, wygranej przez ER-DJE-TJE różnicą jedenastu punktów. Także trzecia kwarta padła łupem wicelidera, choć tym razem przewaga nie była już taka duża. Ostatnie starcie tego meczu na swoje konto mogą zapisać Obrońcy Tytułu ABCD, którzy zwyciężyli 18:9, ale nie zdołali już odwrócić losów całego spotkania, które zakończyło się wygraną ER-DJE-TJE 52:41. Obrońcy Tytułu w ostatnim czasie rozegrali także jeszcze jeden pojedynek, a ich rywalem byli Amatorzy. I choć przeciwnicy plasują się w tabeli nieco niżej, to tanio skóry nie sprzedali. Dwie pierwsze kwarty były bardzo zacięte i wyrównane, ale w obu nieco lepiej spisali się koszykarze ABCD zwyciężając 15:13 oraz 21:18. Amatorzy nieco straty odrobili tuż po przerwie, kiedy udało im się trzecią partię wygrać 17:14. O losach pojedynku zadecydowała kwarta czwarta. W niej zdecydowanie lepiej spisali się Obrońcy Tytułu ABCD, zwyciężając 13:7 i cały mecz 63:55.

Przypominamy, że mecze Nati Basket Ligi rozgrywane są w środy i w piątki o godz. 19:00 i 20:15 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.

Wyniki ostatnio rozegranych spotkań:

6 Packers - Amatorzy 50:65 (6-12, 20-20, 12-15, 12-18),

Są Gorsi - Normal Crew 42:100 (6-29, 18-18, 10-24, 8-29),

Obrońcy Tytułu ABCD - Old Stars - ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano 41:52 (9-12, 6-17, 8-14, 18-9),

Normal Crew - Czarna Kobra 53:73 (13-16, 7-24, 13-15, 20-18), Obrońcy Tytułu ABCD - Amatorzy 63:55 (15-13, 21-18, 14-17, 13-7),

Marazm i Apatia - Old Stars 43:51 (4-7, 10-8, 10-10, 13-12, 6-14),

ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano - Czarna Kobra 41:63 (0-17, 7-16, 17-15, 17-15),

6 Packers - Są Gorsi 74:36 (16-4, 23-13, 9-13, 26-6),

Old Stars - Amatorzy 47:58 (8-17, 13-12, 9-11, 17-18),

Normal Crew - Marazm i Apatia 90:44 (20-5, 36-9, 15-20, 19-10).