› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Cross Country w Elblągu

6 miesięcy temu    1.06.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Cross Country w Elblągu fot. MOSIR Elbląg

Po zeszłorocznym wjeździe na Górę Chrobrego, MOSiR zaprasza na kolejną rowerową imprezę. W niedzielę, 13 czerwca, w Bażantarni odbędzie się pierwsza edycja zawodów Cross Country dla dzieci i dorosłych. Dla najlepszych czekają efektowne medale i statuetki. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Bażantarnia to nie tylko miejsce dla spacerowiczów. Teren tego pięknego parku to również idealna przestrzeń do uprawiania kolarstwa. Wycieczki rowerowe po malowniczych ścieżkach są coraz częstsze, a ukształtowanie terenu szczególnie zachęca fanów kolarstwa górskiego. Dla wszystkich amatorów tego rodzaju kręcenia korbami możliwość rywalizacji w takich pięknych warunkach będzie niezwykłą przyjemnością i dobrą zabawą.

Cross Country to najpopularniejsza forma rowerowej rywalizacji. Można sprawdzić swoje umiejętności na specyficznej trasie i nawierzchni, którą stanowią głównie pagórki, leśne przejścia czy trawa. A kontakt z naturą dodatkowo zachęca do udziału w zawodach.

Podczas imprezy przygotowane będą trzy rodzaje tras, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi uczestnicy, 0-6 lat, na biegowych i klasycznych rowerkach, wyruszą na trasę „dziecięcą”, wytyczoną na polanie z wiatami. Lekkie nierówności, trawiasta nawierzchnia, pozwoli na bezpieczne rozpoczęcie przygody z MTB. Druga trasa, czyli „krótka”, przebiegać będzie między ową polaną i Restauracją Myśliwska. Będzie ona miała długość prawie 900 metrów, a każdy z zawodników pokona ją jeden raz. Pojadą na niej dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Trzecia, „długa” trasa będzie wyzwaniem dla młodzieży od 13 roku życia oraz dla dorosłych rowerzystów. Wystartują oni przy wiacie Margitka i skierują się w stronę Góry Chrobrego. U stóp Góry zaliczą pętlę i podjadą w kierunku leśnictwa Dębica ulicą Chrobrego. Stamtąd szlakiem niebieskim do miejsca startu. Łączna długość tej trasy to 2,7 km. W zależności od poziomu, każdy będzie miał do wyboru jedną lub dwie pętle.

Dla najmłodszych przygotowane zostaną pamiątkowe medale za udział w imprezie, a dla najlepszych w innych kategoriach – statuetki. Wszyscy otrzymają pakiet startowy, z wodą, słodyczami i bananem. Na trasie będzie obowiązywał elektroniczny pomiar czasu Sport-Ident.

Program zawodów: 9:00-10:30 – Biuro Zawodów, punkt informacyjny, zapisy, wydawanie pakietów startowych 10:35-10:55 – Otwarcie zawodów, przywitanie uczestników, odprawa techniczna 11:00 – 14:00 – Starty indywidualne zawodników wg. kategorii wiekowych Od godziny 14:00 - Dekoracje zawodników.

Zgłoszenia do zawodów "Bażantarnia XC” przyjmowane będą do czwartku, 10 czerwca, do godz. 12:00 na adres imprezy@mosir.elblag.eu. W treści maila należy podać imię i nazwisko, rok urodzenia, numer kontaktowy do uczestnika oraz informację o treści: 1. Zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 11) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i wizerunku przez administratora danych - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, ul. Karowa 1, 82-300 Elbląg, dla potrzeb związanych z organizacją i promocją zawodów ,,Bażantarnia XC”. 2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. 3. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.