ponad rok temu    6.06.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
Condordia z jednym punktem i szansami na utrzymanie fot. Michał Kuna

W zaległym spotkaniu 22. kolejki II ligi wschodniej Concordia Elbląg zremisowała w Rzeszowie z tamtejszym CWKS-em 0:0.

Elblążanie na mecz jechali z nastawieniem zdobycia trzech punktów, które bardzo by im pomogły w walce o utrzymanie w lidze. Piłkarze trenera Matza, zanim rozegrali swoje spotkanie, wiedzieli już jakimi wynikami zakończyły się mecze zespołów, z którymi elbląski zespół walczy o przetrwanie. Świt zremisował z Pelikanem Łowicz 0:0, Siarka poległa 1:4 z Radomiakiem, a Motor takim samym wynikiem uległ Puszczy Niepołomice.

Pierwsze 30 minut dzisiejszego meczu było podobnie, jak i poprzednie spotkania Concordii bardzo słabe. Zespół nie stwarzał praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Gdyby nie Zoch i jego interwencje, to w tym fragmencie meczu ekipa z Elbląga mogłaby już dwa razy wyciągać piłkę z siatki. Jedyną tak naprawdę groźną sytuację dla Concordii w pierwszej części meczu stworzył Stępień, którego strzał w końcowych minutach nieznacznie minął bramkę Goszki.

Drugie 45 minut również nie było ciekawym widowiskiem. Dużo było gry w środku pola, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć przewagi na boisku. Na 15 minut przed końcem Concordia mogła prowadzić, ale strzał Zabłockiego był minimalnie niecelny. W odpowiedzi pod koniec spotkania rzeszowianie mieli dwie doskonałe okazje do strzelenia goli, ale najpierw z pięciu metrów do elbląskiej bramki nie trafił Kozubek, a następnie już w doliczonym czasie gry strzał Czapy z woleja cudownie obronił Zoch.

Remis ten nie pozwolił Concordii na awans w tabeli na 17 miejsce, w dalszym ciągu mają tyle samo punktów co Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Są jednak szanse na utrzymanie. Aby tak się jednak stało, w dwóch ostatnich meczach Concordia musi zdobyć komplet sześciu punktów.

CWKS Resovia Rzeszów - Concordia Elbląg 0:0

Kartki: Szuprytowski (ż), Zawierowski (ż) oraz Sambor (ż)

CWKS Resovia Rzeszów: Goszka - Kozubek, Makowski, Domoń, Nikanovych, Brągiel (75' Czapa), Frankiewicz, Kaliniec (61' Jaroch), Rop (61' Beres), Kwiek, Hajduk (61' Ciećko)

Concordia Elbląg: Zoch - Sambor, Kiełtyka, Korzeniowski (58' Zejglic), Lepczak, Sadowski (41' Loda), Adrian Stępień (67' Zabłocki), Radosław Stępień, Szuprytowski, Uszalewski, Zawierowski

Sędzia: Zbigniew Zych (Lublin)