Concordia zremisowała z Lechią Gdańsk. Zobacz video

› piłka nożna ponad rok temu    17.02.2014
komentarzy 5 ocen 12 / 100%
Concordia zremisowała z Lechią Gdańsk. Zobacz video fot. Andres Alcolea Leon

W Gdańsku zespół Concordii Elbląg zmierzył się z występującą w Ekstraklasie Lechią. Trener Jesus Vicente Gimenez przyglądał się testowanym Japończykom oraz młodzieżowcowi, który jest wychowankiem Jezioraka Iława. Po ciężkim obozie przygotowawczym remis 1-1 z silnym rywalem jest czymś co jeszcze bardziej podbuduje nowy, głównie hiszpański projekt.

W składzie Lechii obserwowaliśmy wielu znanych zawodników. Ci, którzy nie dostali okazji występu przeciwko Pogoni Szczecin oraz inni wybiegli na boisko przy ul. Traugutta by zagrać z Concordią. Trener gospodarzy Michał Probierz wystawił Mateusza Bąka, Jarosława Bieniuka, sprowadzonego Pawła Stolarskiego, Piotra Grzelczaka czy Aleksandra Jagiełło. Goście zagrali dobrze, potrafili rozgrywać piłkę. Na pewno nie bronili się kurczowo na własnej połowie. Chociaż trudno było zagrać otwartą piłkę z klubem mierzącym się w lidze o dwie klasy mocniejszej.

Bramkarz Przemysław Matłoka w pierwszej połowie miał okazję do wykazania się łapiąc piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Concordia. Tomiku Fujikawa w 22 minucie przejął futbolówkę wykorzystując błąd w zagraniu obrońcy Lechii i z około 25 metrów pięknym strzałem zdobył gola. Gdańszczanie odpowiedzieli w 47 minucie kiedy to podanie w polu karnym na bramkę z bliska zamienił Stolarski. W drugiej części w bramce wystąpił Kamil Hrynowiecki i popisał się znakomitą interwencją, broniąc sytuację sam na sam. Concordia mogła zdobyć gola w końcówce jednak Song , który minął już rywala trafił w słupek.

Z Japończyków w klubie wydaje się, że zostaną Fujikawa i Nakatani, testowany Shota nie jest już w kręgu zainteresowań, a Shotaro Okada powinien zostać piłkarzem Concordii. To pomocnik, mający za sobą występy w Mołdawii oraz na Łotwie. Niedawno był w Termalice Bruk Bet Nieciecza. Testowany był Remigiusz Pawłowski z rezerw Zawiszy Bydgoszcz.