Concordia w 1/2 Wojewódzkiego Pucharu Polski!

› piłka nożna ponad rok temu    24.05.2017
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Concordia w 1/2 Wojewódzkiego Pucharu Polski! fot. archiwum elblag.net

Przez ponad godzinę czasu na boisku w Reszlu żadna z drużyn - ani piłkarze Orląt, ani Concordii Elbląg - nie była bliższa półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pomimo tego, że goście mieli sporą przewagę, dopiero gdy Michał Kiełtyka wyprowadził swój zespół z impasu, rozwiązał się worek z bramkami i w ciągu następnych dwóch kwadransów jeszcze czterokrotnie kibice oglądali celne strzały. Tylko raz ta sztuka udała się gospodarzom (1:4) i dlatego to "Słonie" mogli cieszyć się z awansu do 1/2. Stawkę półfinalistów uzupełniły: Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Sokół Ostróda oraz Jeziorak Iława.

Droga obu drużyn do tej fazy wojewódzkich rozgrywek o Puchar Polski nie była usłana różami, ale znacznie bardziej wymagających przeciwników na swojej drodze pokonała ekipa pomarańczowo-czarnych. Piłkarze Łukasza Pyrzaka w pierwszym etapie z łatwością rozprawili się Redutą Bisztynek 6:1, a następnie Vęgorię Węgorzewo (4:3) oraz w 1/8 Granicę Kętrzyn (4:0). Dla czwartoligowego średniaka dotarcie do tej fazy było i tak sporym wyczynem, ale w Reszlu liczono na kontynuowanie marszu przez kolejne rundy - tym razem kosztem Concordii. Klub przystępował do WPP z Łukaszem Nadolnym, ale kilka słabszych wyników w III lidze spowodowało, że misję ratowania zespołu przed degradacją powierzono bardziej doświadczonemu Piotrowi Rzepce. Do momentu objęcia sterów przez nowego szkoleniowca "Słonie" rozegrały dwa spotkania: z Dębem Kadyny (7:1) oraz Olimpią III Elbląg (3:0). Debiut nowej miotły przypadł na trzeci mecz pucharowy i derbowy zarazem - z Olimpią II, w składzie której wystąpili gracze pierwszego składu żółto-biało-niebieskich, ale ci spędzający nieco mniej minut na murawie w pojedynkach o punkty ligowe. Debiutu Piotr Rzepka nie mógł sobie wymarzyć lepszego, ponieważ jego nowi podopieczni pokonali murowanego faworyta 3:1, będąc zespołem konkurencyjnym, a wręcz tego dnia znacznie lepszym.

Murawa należała od samego początku - zgodnie z oczekiwaniami - do zawodników z Elbląga, którzy zmuszeni zostali do ataku pozycyjnego przez defensywnie usposobionego przeciwnika, wyczekującego na okazję do kontrataku. Mimo widocznej gołym okiem przewagi, goście nie byli w stanie dopełnić formalności przy kilku okazjach i po pierwszych trzech kwadransach dość niespodziewanie wynik ani drgnął. Od razu na drugą połowę wybiegli z szatni w miejsce Michała Pietronia oraz Mateusza Gołębiewskiego dwaj gracze pierwszej "jedenastki", czyli Hubert Otręba i Mateusz Szmydt. Ten ostatni miał spory udział w przełamaniu swojego zespołu, ponieważ aystował przy golu Michała Kiełtyki, która była bez wątpienia kluczowa dla losów rywalizacji. Od tego momentu wszystko potoczyło się po myśli elbląskich piłkarzy, co potwierdził kilka minut po pierwszym trafieniu Adam Duda, strzelając bramkę numer dwa. Ponownie połowa tego gola należy się Szmydtowi, który każdym kontaktem z piłką stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy. Na 3:0 rezultat podwyższył na 9 minut przed końcem Kamil Kuczkowski, który zaryzykował uderzenie z linii pola karnego i umieścił piłkę w siatce. Wysokie prowadzenie uśpiło nieco pewnych swego gości i dopuścili do stuprocentowej szansy Kacpra Nawrockiego i napastnik Orląt z tej szczodrości skorzystał. Ostatnią ważną akcją spotkania był rzut rożny w końcowej minucie, po którym rosły stoper Sebastian Kopeć nie dał szans rywalom w powietrzu i ustalił wynik na 4 do 1, czym przypieczętował awans swojej drużyny do półfinału.

Orlęta Reszel - Concordia Elbląg 1:4 [0:0]
0:1 - Michał Kiełtyka (62')
0:2 - Adam Duda (69')
0:3 - Kamil Kuczkowski (80')

1:3 - Kacper Nawrocki (82')
1:4 - Sebastian Kopeć (90')
MMKS: Pogorzelec, Kiełtyka, Kopeć, Lewandowski, Stawikowski, Gołębiewski (Szmydt), P. Pelc (M. Pelc), Pietroń (Otręba), Kuczkowski, Watanabe, Duda.
Trener: Piotr Rzepka.

Pozostałe wyniki 1/4 WPP:

Znicz Biała Piska 0:2 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Tęcza Biskupiec 3:6 Sokół Ostróda
Jeziorak Iława 2:1 MKS Korsze

Losowanie par półfinałowych odbędzie się w siedzibie W-MZPN 29 maja (godz. 12:00). Półfinały planowane są na 7 czerwca, a finał odbędzie się 21 czerwca o godz. 17:00 w Biskupcu.