Concordia Elbląg gromi Olimpię Sztum

› piłka nożna ponad rok temu    16.07.2014
komentarzy 3 ocen 23 / 78%
Concordia Elbląg gromi Olimpię Sztum fot. Bartłomiej Ryś

Concordia Elbląg zmierzyła się w pierwszym spotkaniu towarzyskim z występującą w IV lidze Olimpią Sztum. Zespół, pod wodzą Tomasza Sajdaka, wygrał 5-1. Skład elblążan opierał się głównie na graczach juniorów, którzy wywalczyli trzecie miejsce w kraju.

Pierwszą bramkę zdobył w 11 minucie Tomoki Fujikawa. Dośrodkowanie testowanego Cartera i Japończyk głową strzela gola. W 19 minucie podanie z głębi pola do Radosława Bukackiego i zawodnik Concordii z ostrego kąta umieszcza piłkę w bramce. Trzecią bramkę z rzutu karnego w 33 minucie zdobył Carter.

W drugiej części spotkania, z dystansu kolejną bramkę zapisał na swoje konto Fujikawa. Marcin Marcinkowski w 73 minucie wykorzystał zbyt lekkie podanie obrońcy, minął bramkarza i trafił do pustej bramki. W 88 minucie Arkadiusz Hadrysiak zmniejszył rozmiary porażki, zdobywając gola dla Olimpii Sztum.

W klubie nie będzie występował Kiyoshi Nakatani, który znalazł klub na Litwie. Shotaro Okada wyjechał do Japonii. W Concordii powinien występować Kameruńczyk Song. Skład, który wygrał z Olimpią, prawdopodobnie będzie rywalizował ze Stalą Rzeszów w Pucharze Polski.

Olimpia Sztum - Concordia Elbląg 1-5 (0-3).

Bramki: Hadrysiak 88' - Fujikawa 11', 59', Bukacki 19', Carter 33' - k., Marcinkowski 73'.

Concordia Elbląg: Keegan - Szczepański, M. Pelc, Lewandowski, Żukowski, Carter, Fujikawa, Załucki, Marcinkowski (60' Hejda), Sagan (60' Kwiatkowski), Bukacki.