Ciężko, coraz ciężej... Concordia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:2

› piłka nożna ponad rok temu    14.04.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
27 zdjęćCiężko, coraz ciężej... Concordia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:2  fot. Michał Kuna

Gdzie podziała się Concordia z poprzedniej rundy rozgrywkowej II ligi? Wczoraj (13 kwietnia), zespół Przemysława Marusy przegrał 0:2 na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg. Początek rundy wiosennej na pewno nie należy do pozytywnych dla ekipy z Krakusa, po trzech rozegranych kolejkach bilans jest niepokojący – dwie przegrane i jeden remis.

Mecz z Siarką pokazał, że w drużynie nie ma koncepcji na konstruktywne akcje, które pozwoliłyby na zdobycie bramki. Tak samo było wczoraj – od samego początku spotkania to goście wykazywali się inicjatywą. To właśnie pierwsza część meczu zadecydowała o wyniku meczu, gospodarze nie potrafili obronić się przed atakiem na własną bramkę. Pierwsza bramka padła już w 13. minucie – po dośrodkowaniu Wolana w pole karne głową zagrał Stępień. Uderzenia nie zdołał obronić Zoch i piłka wpadła do bramki gospodarzy.

Stracona bramka spowodowała nerwowość w wśród zawodników z Krakusa, w 33. minucie w polu karnym gospodarzy faulował Sadowski. Sędzia podyktował rzut karny, którego skutecznie wyegzekwował Szuprytowski i strzelił drugiego gola dla Tarnobrzegu.

Na przerwę drużyna gości schodziła ze spokojnym nastawieniem, większe zmartwienie mieli natomiast gospodarze, gdyż musieli nadrobić dwubramkową stratę.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian – Siarka spokojnie rozgrywała mecz, aby utrzymać wynik. Concordia chyba straciła wiarę w wyjście z ciężkiej sytuacji, piłkarze grali bez werwy i pomysłu. Sytuacja elbląskiej ekipy jest na tyle ciężka, że jeśli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w grze zespołu z Krakusa, to wisi nad nim widmo spadku do trzeciej ligi.

Concordia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 0:2

Stal: Bieszczyński- Korona, Grunt, Ciesielski, Sulkowski, Stępień, Michalski, Piątkowski, Kowalski (88' Gębalski), Wolan (88' Beszczyński), Truszkowski

Concordia: Zoch- Loda (46' Korzeniewski), Lepczak, Sadowski (79' Kiełtyka), Sambor, Uszalewski, Stępień R., Szmydt (46' Zawierowski), Zejglić, Szuprytowski, Nadolny (63' Stępień A.)

ilość zdjęć 27 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.