› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Charytatywne przełaje w Bażantarni

miesiąc temu    28.08.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Charytatywne przełaje w Bażantarni fot. Nadesłane

Trzecie już Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych wystartują w najbliższą niedzielę, 3 września. Każdy, kto zapisze się na zawody, pomoże w rehabilitacji 3-letniego Huberta. Wszyscy razem możemy wesprzeć tego dzielnego maluszka oraz spędzić aktywnie czas wśród pięknej przyrody. Zapisy do środy włącznie.

Biegi przełajowe to impreza sportowo-charytatywna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W czasie tegorocznej edycji będziemy wspierać Huberta, który przyszedł na świat obciążony potyliczną przepukliną mózgową, heterotopią istoty szarej, małogłowiem w przebiegu wrodzonej wady mózgowia oraz hipoplazją nerwów wzrokowych.

Na początek odbędzie się bieg dla dzieci i młodzieży, w wieku od 0 do 16 lat. Uczestnicy wystartują w pięciu dystansach: 50, 100, 200, 300 i 400 m. Tutaj nie będzie pomiaru czasu.

Później rozpocznie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Rywalizować będą na leśnych ścieżkach Bażantarni.

Biuro zawodów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie w Bażantarni. Na Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową. Klasyfikacje w Biegu Głównym będą z podziałem na kobiety i mężczyzn, wraz z kategoriami wiekowymi. W Biegu Dodatkowym obowiązywać będzie tylko klasyfikacja generalna.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.

Program zawodów:
    8.30 – otwarcie biura zawodów
    10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży
    11.00 – start Biegu na 5 km
    11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km
    12.00 – start Biegu Głównego na 10 km
    13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego
    13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.
    14.00 – zakończenie imprezy.

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do 30 sierpnia (środa) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl. Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 50 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 25 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Huberta. Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.

Tekst i fot. Wystarczy jeden uśmiech, MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.