Centralna Liga Juniorów coraz bliżej Elbląga

› piłka nożna ponad rok temu    2.05.2016
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
Centralna Liga Juniorów coraz bliżej Elbląga fot. BR / archiwum elblag.net

Już tylko 5 kolejek pozostało do zakończenia Ligi Wojewódzkiej Juniorów (A1 WMZPN). Od samego początku ton rozgrywkom nadają młodzi piłkarze żółto-biało-niebieskich, którzy w tym momencie mają 7 punktów przewagi nad drugim Stomilem Olsztyn i tylko niespodziewany kataklizm mógłby odebrać pierwszą pozycję podopiecznym Dariusza Kaczmarczyka. Olimpia w rundzie rewanżowej wciąż nie poniosła porażki i wytrwała w tym także w 17 kolejce, w której mierzyła się z Mamrami Giżycko. Wygrana 3:0 wydłużyła serię zwycięstw elblążan do sześciu.

Ostatni raz zawodnicy z Elbląga schodzili z boiska z opuszczonymi głowami ósmego listopada, po meczu z aktualnym wiceliderem tabeli, czyli Stomilem. Poza tym skompletowali łącznie 16 wygranych. Jeśli elblążanie nie zwolnią tempa do samego końca, staną przed ogromną szansą dołączenia do CLJ. Warunkiem koniecznym jest jednak utrzymanie fotela lidera oraz pokonanie najlepszej "jedenastki" z Podkarpacia w barażu. Nie wiadomo póki co, kto będzie rywalem Olimpii, gdyż trwa zażarta walka pomiędzy zespołami Ekoballu z Sanoka oraz Resovii Rzeszów. Gdyby decyzja miała zapaść dzisiaj, byłaby to ekipa z Rzeszowa.

Wyjazdowe 3 punkty nie przyszły liderowi z łatwością. Dziewiąta drużyna tabeli postawiła - szczególnie w pierwszych 3 kwadransach - bardzo twarde warunki swoim przeciwnikom i po pierwszej połowie ani jedna drużyna nie była bliżej wygranej, a wynik przed przerwą brzmiał tak, jak przy rozpoczęciu, czyli 0:0. Nieco rozdrażniona ekipa gości w drugiej połowie całkowicie zdominowała plac gry. Na palcach jednej ręki można policzyć okazje gospodarzy do zdobycia bramki. Elblążanie byli lepsi w każdym aspekcie. Długo utrzymywali się przy piłce na połówce piłkarzy z Giżycka, a swoją wyższość udokumentowali trzema idealnie spreparowanymi akcjami. Worek z bramkami rozwiązał w 55 minucie najlepszy strzelec i asystent w talii trenera Kaczmarczyka, czyli Michał Bartkowski, którzy wykorzystał rzut karny po faulu w polu karnym na Mateuszu Kamińskim. Chwilę później Olimpia prowadziła już dwoma golami, a kolejne trafienie zanotował niezawodny Bartkowski i była to jego 36 bramka w sezonie. Rezultat ustalił na 20 minut przed końcem spotkania Paweł Leszczyński, który wykorzystał dokładne podanie Przemysława Duszaka i było 3 do 0 dla gości. Przyjezdni mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale nie udało im się zaskoczyć bramkarza gospodarzy po raz czwarty i mecz zakończył się przy stanie 3:0 dla Olimpii.

GKS Mamry Giżycko Jun. - Olimpia Elbląg Jun.  0:3  [0:0]

0:1 Bartkowski (55 min.; rzut karny)

0:2 Bartkowski (60 min.)

0:3 Leszczyński (70 min.)

Olimpia: Jóźwiak, Kamiński, Konieczny, Mularczyk, Duszak, Korkliniewski, Chorążewicz, Leszczyński, Perliński, Bartkowski, Pawłowski (Horyd).

Trener: Dariusz Kaczmarczyk.

Nasi juniorzy powrócą na murawę 7 maja. Do Elbląga przyjedzie zespół GSZS Rybno. Początek meczu o godzinie 12:00.