› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Buty piłkarskie i jakość gry na boisku.

› inne ponad rok temu    16.12.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Buty piłkarskie i jakość gry na boisku.

Piłka nożna, z języka angielskiego zwana futbolem, jest sportem, którego ciężko jest nie lubić. Nawet osoby grające w szachy, muszą się zgodzić z tym stwierdzeniem, bo pomimo tego, że między planszą szachową, a boiskiem, istnieje wielka różnica, to przecież zasady obydwu gier, są całkiem do siebie podobne.

NARODZINY FUTBOLU. CYWILIZACJA I GRY ZESPOŁOWE.

Początki piłki nożnej, związane są z narodzinami naszej cywilizacji. Oznacza to, że grano w nią już w starożytnym Rzymie czy też Grecji. Była ona znana, również na Wyspach Brytyjskich i w Skandynawii, za czasów, gdy dostępna nam państwowość, w znanej nam obecnej formie, dopiero zaczynała się kształtować i nabierać ram społecznych. Można przypuszczać, że odkąd ludzie postanowili żyć we wzajemnie wspierających się grupach, futbol, stał się rodzajem lubianej przez nich, codziennej rozrywki i formą preferowanej przez nich, aktywności sportowej. Ten wybór, wydaje się być, do dziś dnia, strzałem w sam środek bramki!

PRZYGOTOWANIE, ZAPRAWA I DOBREJ JAKOŚCI BUTY PIŁKARSKIE.

Trudno jest sobie wyobrazić, grę w piłkę nożną bez butów, gdy chodzi nam o rozegranie meczu na tradycyjnym boisku z trawą i ziemią, we wszystkim znany sposób. Nie trzeba być wcale żadnym fachowcem, by wiedzieć na czym polega podstawowa zasada futbolu. Kopie się piłkę! By jednak kopać ją naprawdę profesjonalnie i z wdziękiem, potrzebne są do tego, świetnej jakości buty piłkarskie. I tu rozpoczyna się zupełnie inny dział sportu. Dział, który mówi o tym, jak nasze przygotowanie techniczne może wpłynąć na jakość prowadzonej na boisku gry. Niektórzy mówią, że ma to niewielkie znaczenie, jednak gdybyśmy spytali o tzw. zaprawę, każdego trenera, który miał do czynienia z pracą ze sportowcami, jego odpowiedź może brzmieć, zupełnie odwrotnie. Gdyby nie ciężka praca sportowców i codzienny wysiłek, związany z treningami, mogliby oni jedynie, pomarzyć o czekającym ich sukcesie. I na marzeniach, ich plan sportowy, prawdopodobnie by się zakończył. Dlatego, nie ma co narzekać na dokuczające nam braki związane z warsztatem i niedostępnym w tej chwili wyposażeniem. To jeszcze nie koniec świata, że nasze buty piłkarskie, są już zniszczone i wymagają natychmiastowej wymiany. Rozpacz związana z tym faktem, sportowca, który jest realistą, a nie marzycielem, natychmiast skieruje do sklepu sportowego po nowe buty piłkarskie.

ZNACZENIE UŻYTYCH METOD, SPOSOBU I ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH.

Dlaczego dobrej jakości obuwie sportowe, jest w piłce nożnej aż tak ważne? Doświadczony zawodnik lub trener, odpowiedziałby na to pytanie, że jest i już. Tracenie czasu na tego rodzaju dyskusję w sporcie, kojarzy się raczej z tzw. babskim gadaniem. Co wcale nie znaczy, że po boisku, powinno się biegać w sandałach. Każdy sportowiec marzy o wielkiej wygranej. By osiągnąć sukces w czasie meczu, musi on jednak posiadać dobrej jakości buty piłkarskie. Jakie powinny być idealne buty piłkarskie? Najlepiej jeśli są świetnie dopasowane do stopy i bardzo wygodne. To jaka jest cena butów piłkarskich, nie powinno dla nas stanowić warunku ich zakupu. Decyzja, w przypadku dobrego sportowca, leży zawsze po stronie jakości i tego co może on dzięki niej, w przyszłości osiągnąć.

Zatem nasze wyposażenie i tzw. solidny warsztat, może mieć ogromne znaczenie, szczególnie wtedy, gdy świetnie zdajemy sobie sprawę, z tego jakiego typu braki nam dokuczają i co sprawiłoby nam realną ulgę. Stąd, warto jest poświęcić trochę uwagi, dobrej jakości butom piłkarskim oraz pozostałym akcesoriom, niezbędnym do prowadzenia, wysokiej jakości gry na boisku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.