› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Brązowy medal czwórki kajakarzy z Elbląga!

› wodne ponad rok temu    21.07.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Brązowy medal czwórki kajakarzy z Elbląga! fot. Grzegorz Witkowski

Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików 2019 zdobyli Damian Kwiatkowski, Jakub Łyczkowski, Bartek Aleksandrowicz oraz Cyprian Tocha (ZKS Olimpia Elbląg), którzy rywzalizowali w czwórce na dystansie 2 kilometrów (K4 2000m).

W finałowym wyścigu uzyskali najlepszy czas w historii swoich startów (tzw. "życiówkę"): 7:31. Tuż przed nimi uplasowała się osada gospodarzy z Poznania (czas – 7:30), natomiast po złoty medal sięgnęli kajakarze reprezentujący klub MOSM Tychy (czas 7:25). Wyrównana walka tych osad trwała do końca wyścigu.

Chłopcom ten medal sie poprostu należał. Wykonali kawał dobrej roboty. Reszta młodzikow również poplynęła znakomicie. Dla mnie oraz dla trenerki Agnieszki Banaś wszyscy sięgnęli po swój "mały złoty medal"

– podsumował start naszej osady Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy.

W dniach 18 – 20 lipca 2019 r. na torze regatowym „Malta” w Poznaniu były rozgrywane 34. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. Wzięły w nich udział kluby kajakarskie z naszego miasta: ZKS Olimpia Elbląg (10 kajakarzy i kajakarek, w tym 8 w kategorii młodzików) oraz PKS Korona Elbląg (5 młodzików). Przypomnijmy, że  wcześniej doskonały wynik uzyskały nasze zawodniczki – Kinga Jankowska i Marta Witkowska (ZKS Olimpia Elbląg), które w osadzie K2 wywalczyły srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski  na olimpijskim dystansie 500 metrów (K2 500m).

Jest jedna rzecz, której brakuje drugiemu klubowi w kraju według klasyfikacji punktowej z mistrzostw Polski (tak, tak – nie pomyliliśmy się!). To druga motorówka.

Zainteresowanie elbląskimi kajakami rośnie. Jest wielu zawodników, którym trzeba poświecić czas i zapewnić bezpieczeństwo. Podzieleni są na dwie grupy, które jednocześnie powinny realizować program treningowy. Jest to niemożliwe, ze względu na to, że posiadamy tylko jedną motorówkę. Potrzeba nam jeszcze jednej, a to koszt rzędu 30 tys. zł. Klubu w obecnej chwili na to nie stać. W związku z tym prosimy miasto i wszelkich sponsorów o wsparcie

– apeluje trener elbląskich kajakarzy Wojciech Załuski.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.