› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Biegniemy na pomoc Piotrusiowi

ponad rok temu    16.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Biegniemy na pomoc Piotrusiowi fot. Nadesłane

Piotruś jest jedynym w Polsce dzieckiem z mutacją genu BMP4. Urodził się z szeregiem wad i chorób m.in. niedotlenieniem mózgu, wylewem śródczaszkowym, brakiem kości czołowej, rozszczepem podniebienia. Mijające lata ujawniły kolejne problemy, w tym epilepsja, autyzm, niedosłuch, wodogłowie. Startujące 18 września w Bażantarni II Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych dedykujemy Piotrusiowi, któremu pomóc może każdy z nas.

Zapisy dostępne również w dniu imprezy, w biurze zawodów. W niedzielę, 18 września, Bażantarnia stanie się centrum elbląskich biegów. W lokalnym parku leśnym wystartuje druga edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych, których celem będzie zbiórka na rzecz potrzebującego naszej pomocy 5-letniego Piotrusia Luttera z Elbląga.

Chłopiec nie mówi, ma trudności z komunikacją, emocjami, z chodzeniem. Rodzice z całych sił walczą o względną samodzielność synka. To nieustanne wizyty u specjalistów, kolejne badania, rehabilitacje, orteza kilkukrotnie operowanej już stopy. Marzeniem jest turnus rehabilitacyjny, na który starają się zebrać własną pracą pieniądze. Na początek odbędzie się bieg dla dzieci i młodzieży, w wieku od 0 do 16 lat. Uczestnicy wystartują w pięciu dystansach: 50, 100, 200, 300 i 400 m. Tutaj nie będzie pomiaru czasu.

Później rozpocznie się bieg dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie na starcie ustawią się uczestnicy Biegu Głównego, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Rywalizować będą na leśnych ścieżkach Bażantarni. Na Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym na 5 km dostępne będą dwa punkty nawadniania. W obu biegach prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, obsługiwany przez profesjonalną firmę pomiarową. Klasyfikacje w Biegu Głównym będą z podziałem na kobiety i mężczyzn, wraz z kategoriami wiekowymi.

W Biegu Dodatkowym obowiązywać będzie tylko klasyfikacja generalna. Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym. Biuro zawodów będzie się znajdowało w okolicach startu i mety na dużej polanie w Bażantarni. Na miejscu będzie istniała możliwość zapisania się do biegu, do momentu osiągniecia limitu. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 40 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 20 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Piotrusia. Płatność TYLKO gotówką.

Program zawodów:

• 08:30 – otwarcie biura zawodów
• 10:00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży
• 11:00 – start Biegu na 5 km
• 11:30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km
• 12:00 – start Biegu Głównego na 10 km
• 13:00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego
• 13:30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego
•14.00 – zakończenie imprezy.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Team Karaś Elbląg. Sponsorem głównym jest firma Meble Wójcik, a Sponsorami Strategicznymi są Paki Prints oraz Lombard Komis Sknerus. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR oraz Wystarczy jeden uśmiech

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.