dd Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Bażantarni już 4 marca. Są jeszcze wolne miejsca!
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Bażantarni już 4 marca. Są jeszcze wolne miejsca!

› lekkoatletyka ponad rok temu    27.02.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Pierwsza edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Elblągu (2017 r.),Pierwsza edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Elblągu (2017 r.), fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

4 marca o godz. 10.00 w Bażantarni, po raz drugi w Elblągu, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. 

Wszyscy elblążanie, którzy pragną uczcić pamięć żołnierzy niezłomnych pobiegną na dystansie przełajowym – 5 kilometrów i w symbolicznym biegu na 1963 metry (1963 to rok zamordowania ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek). Biegacze będą gromadzić się na dużej polanie w Bażantarni już od godziny 9.00. Uczestnictwo w biegu zgłosił m.in. Adam Serocki – znakomity lekkoatleta z naszego miasta, który w ubiegłorocznej edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka zajął najwyższe, 5, miejsce wśród wszystkich startujących w tych zawodach elblążan. Być może wystąpi także Anna Koziarska, która uzyskała najlepszy wynik wśród elblążanek na ostatniej edycji "Piekarczyka". 

Organizatorem elbląskiej edycji tego ogólnopolskiego wydarzenia jest Stowarzyszenie „tuElbląg”, na czele którego stoi Jerzy Dudek.

Koszt uczestnictwa to 10 złotych. Pieniądze wpłacamy na konto stowarzyszenia: 79 1140 2004 0000 3102 7665 3465, podając w tytule imię nazwisko nr pesel oraz nr tel. kontaktowego.

Profil społecznościowy biegu: facebook.com/events/1953807851542202

Jak poinformował nas Jerzy Dudek do chwili obecnej (27 lutego) zgłosiło się około 120 uczestników, a więc limit (ponad 200 osób) nie został wyczerpany. Czym będzie się różnić obecna edycja od ubiegłorocznej?

W tym roku, ze względu na warunki pogodowe (mróz, śnieg), bieg odbędzie się szlakami

–  poinformował organizator.

Warto nadmienić, że w tym roku obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się projekcją przedpremierową filmu "Narodowe Zjednoczenie Wojskowe. Do końca wierni Polsce" w reżyserii Łukasza Korwina. Film zostanie wyświetlony w Kinie Światowid w dniu 2 marca (początek seansu o godz. 18.00).

Historia Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym” nie jest długa i sięga 2013 roku, kiedy to grupa pasjonatów i działaczy społecznych zorganizowała pierwsze tego typu wydarzenie o charakterze patriotyczno-sportowym. Wystartowało wówczas zaledwie okolo 50 biegaczy, którzy pobiegli wokół Zalewu Zegrzyńskiego. Od tego czasu impreza mocno się rozrosła i objęła swoim oddziaływaniem grubo ponad 100 miast, położonych nie tylko w Polsce. W ubiegłym roku do miast – organizatorów dołączył Elbląg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kklkk
ponad rok temu 1
lewacki hejt w komentarzach na żołnierzy wyklętych za... 3 2 1
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.