› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Bażantarnia Jump&Run już 11 września!

3 miesiące temu    31.08.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Bażantarnia Jump&Run już 11 września! fot. Nadesłane

Wielkimi krokami zbliża się najciekawsza sportowa impreza w 2022 roku. Już w następną niedzielę, 11 września, w elbląskiej Bażantarni odbędzie się bieg przez wielkie dmuchane przeszkody pod nazwą Bażantarnia Jump&Run.

Zgłosiło się już 800 osób, co oznacza, że zostało tylko 300 wolnych miejsc, więc zapisz się już teraz i weź udział w biegu w specjalnej, dedykowanej koszulce.

Dmuchane labirynty i zjeżdżalnie w środku lasu? Brzmi nieprawdopodobnie? Z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji nie ma rzeczy niemożliwych! Już wkrótce czeka nas zupełna nowość nie tylko w Elblągu, ale także w skali kraju.

Bażantarnia Jump&Run to wydarzenie, które przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania biegową trasę urozmaiconą o dmuchane skocznie, zjeżdżalnie, kule oraz labirynty, usytuowane w odpowiednich odległościach. Wygra ten, kto okaże się najszybszy i przede wszystkim najsprytniejszy w pokonywaniu przeszkód.

Na terenie Bażantarni powstaną dwie trasy: 1,5 km oraz 2,5 km, ulokowane pośród piękna natury. Pierwsza z wymienionych zawierać będzie 6 dmuchanych przeszkód i zostanie przystosowana dla uczestników biegów Junior (6-16 lat) oraz Family (dorosły+dziecko). Dłuższy dystans spróbują pokonać startujący w kategorii Classic (młodzież powyżej 16 lat i dorośli), a na swojej drodze napotkają 9 przeszkód. W tym biegu będzie podział na dwie kategorie kobiet i mężczyzn. Wygrają najszybsi, ale zabawę będą mieli również Ci, którzy przejdą trasę bez pośpiechu.

Każdy startujący w zawodach otrzyma unikatowy, pamiątkowy medal, jednak nie każdy będzie miał możliwość zaprezentowania się w specjalnej, dedykowanej koszulce. T-shirty dla dzieci i dorosłych można nabyć tylko do środy, 31 sierpnia (do godziny 23:59) w cenie 30 zł za sztukę, za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl. Rozmiary dla dorosłych to S, M, L, XL i XXL. Natomiast dla dzieci rozmiary będą podzielone ze względu na wiek najmłodszych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat i 13-14 lat.

Pod wskazanym wyżej linkiem znajdują się również formularze zgłoszeniowe do biegów Classic, Junior oraz Family, jednak ich przyjmowanie zakończy się w następną środę, 7 września o godzinie 23:59. Po wypełnieniu zgłoszenia i zaksięgowaniu opłaty startowej zawodnik będzie umieszczony na liście startowej. W Biegu Junior obowiązuje opłata startowa w wysokości 20 zł (od uczestnika), w Biegu Family 40 zł (od pary), natomiast w Biegu Classic 30 zł (od uczestnika).

Program imprezy:

1. Bieg Junior (dzieci 6-16 lat)
• 8:30 – 9:45 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
• 9:50 Wspólna rozgrzewka
• 10:00 Start Biegu Junior

2. Bieg Family (dorosły + dziecko)
• 8:30 – 11:15 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
• 11:20 Wspólna rozgrzewka
• 11:30 Start Biegu Family

3. Bieg Classic (16 lat i więcej)
• 8:30 – 13:00 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
• 12:50 Wspólna rozgrzewka
• 13:00 Start Biegu Classic
• 15:00 Zakończenie biegu – uroczysta dekoracja najlepszych zawodników w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn

4. Piknik w trakcie zawodów pod nazwą Wybierz sport, nie nałogi, na którym zaprezentują się elbląskie kluby sportowe.

Organizatorem Bażantarnia Jump&Run jest Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Sponsorami i partnerami wydarzenia są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy, właściciel Gaming Room i E-Bike, Centrum Handlowe Ogrody, Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Patronat Honorowy objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


Tekst MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.