dd Bażantarnia jesiennie przywitała biegaczy
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Bażantarnia jesiennie przywitała biegaczy

› lekkoatletyka 9 miesięcy temu    26.11.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
2 zdjęćBażantarnia jesiennie przywitała biegaczy fot. MOSiR w Elblągu

Po raz drugi w obecnym sezonie miłośnicy biegów na orientację spotkali się w Bażantarni. Tym razem w zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf wystartowało ponad sześćdziesięciu zawodników.

Jak piękna może być Bażantarnia o tej porze roku mogli przekonać się biegacze na orientację, którzy wystartowali w drugich w tym sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Miłośnicy biegania z mapą w ręku ponownie zagościli na ścieżkach Bażantarni. Słoneczna pogoda, mnóstwo kolorów, piękno przyrody, wspaniała atmosfera i zapach lasu - to wszystko czekało na miłośników biegania. Tym razem do rywalizacji stanęło ponad sześćdziesięciu biegaczy, którzy walczyli o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Grand Prix Elbląga.

Centrum zawodów mieściło się na przy Muszli Koncertowej. Na starcie zjawili się tradycyjnie uczniowie elbląskich szkół podstawowych z których najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką Małgorzaty Światkowskiej. Nie zabrakło także przedstawicieli Gimnazjum nr 3 i 7, szkół ponadgimnazjalnych, a także uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka. Mimo, że temperatura nie byłą zbyt wysoka, to zawody rozegrane zostały przy pięknej późnojesiennej pogodzie, która nie odstraszyła miłośników biegania.

Był to klasyczny bieg na orientację, a każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania, a w zależności od wieku, ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Po raz kolejny zawody odbyły się przy pomocy systemu SI (sport-ident), czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza na ręce albo szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety, każdy z biegaczy otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Stosowany przez nas system w znaczny sposób ułatwia przeprowadzenie zawodów.

– informuje Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg.

Tym razem najwięcej uczestników zgromadziła kategoria Rodzinna gdzie na starcie stanęło aż dziewięć rodzin. Z tego grona trasę najszybciej pokonała rodzina Kowalskich wyprzedzając o ponad minutę rodzinę Borkowskich. Na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Boduszek, która do zwycięzców straciła ponad dwanaście minut. Ciekawie wyglądała także rywalizacja w kategorii mężczyzn M 35+, gdzie na starcie pojawiło się siedmiu zawodników. Zaciętą walkę stoczyła ze sobą trójka biegaczy z których najszybciej, prawie pięciokilometrową trasę, pokonał Piotr Światkowski. Zawodnik teamu Woliniusz Elbląg wszystkie punkty kontrolne zaliczył w czasie niewiele ponad 37 minut. Drugi na mecie Bogdan Rycerski stracił do zwycięzcy dwie i pół minuty, a jako trzeci zameldował się Andrzej Patrejko, który stracił do prowadzącego ponad cztery minuty. Dzięki wygranej, Piotr Światkowski w klasyfikacji generalnej zrównał się punktami z Bogdanem Rycerskim i obaj mają ich na swoim koncie po 98. Trzeci w tej klasyfikacji Andrzej Patrejko traci do prowadzącej dwójki sześć oczek.

Równie ciekawie wyglądała rywalizacja wśród pań. W kategorii K 35 najszybsza okazała się Małgorzata Bączek z UKS Technik Ruciane Nida, druga linię mety przekroczyła Magdalena Ciarkowska, a trzecie miejsce zajęła Natalia Dzika. W klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 98 punktów, prowadzi Magdalena Ciarkowska, druga jest Małgorzata Bączek (50 pkt.), a trzecia Agata Mazur (48 pkt.). Nie mniej emocji przyniosła klasyfikacja kobiet K 35+. Tutaj zwycięzyła Olga Stolarska, drugie miejsce przypadło dla Moniki Typańskiej, a na najniższym stopniu podium znalazła się Magdalena Orzechowska. W tej kategorii wiekowej w klasyfikacji generalnej prowadzi Monika Typańska (94 pkt), a drugie miejsce zajmują równocześnie Anna Liśkiewicz i Olga Stolarska, które na swoim koncie mają po 50 punktów.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej, trzech pierwszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe dyplomy, a dodatkowo wśród uczestników wylosowano także upominki rzeczowe ufundowane przez panią Janinę Banach. Ponadto wylosowano 5 karnetów do restauracji „SUBWAY” ufundowanych przez właściciela restauracji w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu. Kolejne zawody III rundy X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, odbędą się w sobotę, 1 grudnia w Parku Kajki. Biuro zawodów mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Piłsudskiego. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

MOSiR w Elblągu

 • Bażantarnia jesiennie przywitała biegaczy
 • Bażantarnia jesiennie przywitała biegaczy
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.