› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Baltic Cup już w najbliższy weekend (11 - 13.10)

› taniec ponad rok temu    10.10.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Baltic Cup już w najbliższy weekend (11 - 13.10)

W dniach 11-13 października do Elbląga przyjadą tancerze z kilkunastu krajów świata i z różnych stron Polski, aby rywalizować ze sobą na parkiecie podczas 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

MFT „Baltic Cup” to wyjątkowy festiwal taneczny. Uczestniczą w nim tancerze w różnym wieku i na różnym etapie swojej kariery. Już w najbliższy weekend widzowie zobaczyć będą mogli zarówno zmagania młodych adeptów tańca, dla których udział w turnieju tej rangi jest dużym wyzwaniem, jak i tych bardziej doświadczonych i najlepszych na świecie.

Tegorocznej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” towarzyszyć będą 25. Otwarte Mistrzostwa Polski.

 - Po raz kolejny organizujemy Otwarte Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – To najbardziej prestiżowy turniej w Polsce dla tancerzy sportowych, który gromadzi najlepszych z najlepszych. Możliwość organizacji Mistrzostw zawdzięczamy temu, że ranga Festiwalu „Baltic Cup” jest bardzo wysoka. Towarzyszy nam wysoki poziom zawodów, który oceniany jest przez znakomity panel sędziowski. Fakt ten stanowi wartościowy wyróżnik i promuje nas w tanecznym świecie – dodał Antoni Czyżyk.

Ponadto podczas Festiwalu rozgrywany będzie Grand Prix Europy Par Dziecięcych, pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca. - Dance Sport Europe to europejska agenda World Dance Sport Federation - wyjaśnia Antoni Czyżyk, który jest także wiceprezesem WDSF ds. Rozwoju. - Są to zawody skierowane do najlepszych par dziecięcych.

Dla festiwalowej publiczności najciekawsze będą z pewnością gale wieczorne, w czasie których odbywają się rundy finałowe i specjalne pokazy taneczne, a wszystko to przy muzyce granej na żywo przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna. 

Zachęcamy do zakupu biletów na to wyjątkowe wydarzenie. Bilety można kupić w kasie Kina Światowid przy placu Jagiellończyka lub zarezerwować i kupić on-line na stronie internetowej bilet.swiatowid.elblag.pl. Bilety dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali sportowo-widowiskowej MOSIR przy Al. Grunwaldzkiej.

Współorganizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” są: Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.