dd Aż czworo elblążan na podium podczas IV Pikniku Biegowego „Dla autyzmu”
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Aż czworo elblążan na podium podczas IV Pikniku Biegowego „Dla autyzmu”

› lekkoatletyka 6 miesięcy temu    8.04.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
4 zdjęćAdam Serocki z Elbląga na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej m 40-49 podczas IV Pikniku Biegowego „Dla autyzmu”, Malbork, 6 kwietnia 2019 r.Adam Serocki z Elbląga na najwyższym stopniu podium w kategorii wiekowej m 40-49 podczas IV Pikniku Biegowego „Dla autyzmu”, Malbork, 6 kwietnia 2019 r. fot. nadesłana

A troje elblążan zajęło bardzo wysokie miejsca na IV Pikniku Biegowym „Dla autyzmu”, który odbył się w miniony weekend, 6 kwietnia, w Malborku.

Jest to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu się, które od kilku lat przyciąga biegaczy i chodziarzy z całego regionu. W jego ramach odbywa się bieg główny i marsz nordic walking (po 5 km każdy). Głównym celem jest wyrażenie przez uczestników biegu i marszu wsparcia i solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm i ich rodzinami oraz zbiórka środków na pomoce dydaktyczne w terapii dzieci i młodzieży z autyzmem.

W tym roku w zawodach dla miłośnicków nordic walkingu wystartowało 2 elblążan – Marcin Jankowski oraz Grażyna Wiaderska. Elblążanin reprezentujący klub Nordic Walking Pasłęk zajął pierwsze miejsce w kategorii open (czas: 0:34:05; prędkość: 8,8 km/h), natomiast elblążanka była 40. wśród kobiet (na ok. 80 startujących).

W biegu głównym na dystansie 5 km wystartowało aż 22 mieszkańców naszego miasta (na 150 startujących). Elblążanie zajęli wysokie miejsca. Adam Serocki był drugi (czas: 0:18:11; prędkość 16,5 km/h). Czwarte miejsce zajął Piotr Różalski reprezentujący barwy Elbląg Triathlon Team (czas: 0:18:51). W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden elblążanin – Sylwester Syrocki, który zajął 8. miejsce (czas: 0:19:53). Najwyższe miejsce wśród startujących elblązanek zajęła Marta Maksymiuk (Elbląg Triathlon Team), która zajęła bardzo wysokie, drugie miejsce, w kategorii kobiet (czas: 0:21:43). Wysokie miejsce zajęła Bożena Znarowska z Elbląga, która w swojej kategorii (k50-59) była najlepsza, a jednoczśnie zajęła 4 miejsce w kategorii open w wsród pań.

Zawodników nagradzano w poszczególnych katgoriach wiekowych. W swojej kategorii Adam Serocki był bezkonkurencyjny (m 40-49), podobnie jak Marta Maksymiuk (k 30-29) oraz Bożena Znarowska (k 50-59). Wszyscy wymienieni stanęli na najwyższych miejscach podium!

Bożena Znarowska, fot. nadesłana

Staramy się startować co roku w Bieg charytatywny dla dzieci z autyzmem w Malborku nawet jeśli nie ma się formy, bo o tu nie chodzi o wygrywanie. Organizator przygotował grupę imprez  od krótkich dystansów dla dzieci do 5 kilometrów dla dorosłych. Na biegu obowiązywał głównie kolor niebieski  symbol solidarności z osobami z autyzmem. Warto dodać, że Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu przypada w dniu 2 kwietnia. Jest to piękna idea organizowana przez przez SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz Stowarzyszenie Osób z Problemami w Komunikowaniu się. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami i nagrodami  to było dla nich naprawdę duże święto i nie było różnic, tylko radość i zadowolenie. Na zakończenie zawodów zorganizowano wypuszczenie niebieskich baloników, będących symbolem jedności z dziećmi. Oczywiście odbył się także uroczyste wręczenie nagród. Nie będę mówił o najlepszych w zawodach, bo tym razem wszyscy byli zwycięzcami

– skomentował swój start Adam Serocki.  

Wszystkie wyniki

 • Bożena Znarowska (na najwyższym stopniu podium)
 • Bożena Znarowska (pośrodku)
 • Bożena Znarowska
 • Bożena Znarowska (pierwsza od lewej)
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bibi
6 miesięcy temu 1
Brawo!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.